İstanbulda Azərbaycan və Ermənistan XİN rəhbərlərinin görüşü keçirilib - Yenilənib - FOTO
18 oktyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan arasında İstanbulda "3+3" regional məşvərət platforması çərçivəsində görüş keçirilib.
Xarici İşlər Nazirliyindən Trend-ə verilən məlumata görə, tərəflər Sülh və Dövlətlərarası Münasibətlərin Qurulması haqqında Saziş ilə bağlı danışıqları davam etdirib, ən qısa zaman ərzində onun yekunlaşdırılması və bağlanması üçün daha çox səy göstərmək istiqamətində razılıq əldə ediblər.
Tərəflər Türkiyənin qonaqpərvərliyini təqdir ediblər.
**
3+3” regional məşvərət formatının iclası çərçivəsində Türkiyənin İstanbul şəhərində Sülh və Dövlətlərarası Münasibətlərin qurulması haqqında Müqavilə üzrə Azərbaycan-Ermənistan danışıqlarının növbəti raundu başlayıb.
Apa xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi məlumat yayıb.
Görüşdə Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan iştirak edir.

МИД: Баку и Ереван достигли соглашения о необходимости приложить больше усилий для заключения мирного договора-ФОТО
18.10.2024 21:32 1 440
18 октября 2024 года в Стамбуле прошла встреча министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова и министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна в рамках региональной консультационной платформы “3+3”.
Как передает апа, об этом сообщает МИД Азербайджана.
Стороны продолжили переговоры по Соглашению о мире и установлении межгосударственных отношений и достигли соглашения о необходимости приложить больше усилий для его завершения и подписания в кратчайшие сроки.