Bakıda sabah gecə bağlı olacaq yolların SİYAHISI
Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsi COP29 tədbirinə hazırlıq məqsədi ilə bağlanacaq yollarla bağlı sürücülərə müraciət edib.
Bildirilib ki, oktyabrın 19-dan 20-nə keçən gecə saat 2 radələrindən 6 radələrinədək COP29 tədbirinə hazırlıq məqsədi ilə paytaxtın Hava limanı şosesi, Heydər Əliyev prospekti, Neftçilər prospekti və Yusif Səfərov, Niyazi, İstiqlaliyyət, Lermontov, Mikayıl Hüseynov, Xəqani Rüstəmov, Teymur Elçin, Mehdi Hüseyn küçələrində nəqliyyatın idarə edilməsi üzrə monitorinqlərin keçirilməsi üçün avtomobillərin hərəkət istiqaməti dəyişdiriləcək:
"Hava limanı istiqamətinə alternativ yol kimi 8 Noyabr prospektindən Zığ yoluna keçməklə, eləcə də Heydər Əliyev prospektində köməkçi yol ilə Bakıxanov qəsəbəsindən keçməklə hərəkət edə bilərlər.
Şəhərin mərkəzinə doğru isə sürücülər Mikayıl Müşfiq, Abdulla Şaiq, Mirzağa Əliyev və Şəmsi Bədəlbəyli küçələrindən keçməklə daxil ola bilərlər.
Sürücülərdən monitorinq müddətində qeyd edilən istiqamətlər üzrə nəqliyyat vasitələrinin hərəkətinə tətbiq olunacaq məhdudiyyətləri nəzərə almaları xahiş olunur".скачать dle 11.3

ВНИМАНИЮ водителей: список улиц, по которым можно проехать завтра ночью
Управление Государственной дорожной полиции города Баку обратилось к водителям в связи с дорогами, которые будут перекрыты в рамках подготовки к 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
Как сообщает Median.Az со ссылкой на управление, с 02:00 до 06:00 в ночь с 19 на 20 октября в целях подготовки к COP29 будет изменено направление движения автомобилей для проведения мониторинга управления трафиком на аэропортовском шоссе, проспектах Гейдара Алиева и Нефтчиляр, а также на улицах Юсифа Сафарова, Ниязи, Истиглалият, Лермонтова, Микаила Гусейнова, Хагани Рустамова, Теймура Эльчина и Мехди Гусейна.
"В качестве альтернативного пути в направлении аэропорта водители могут проехать по проспекту 8 Ноября с выездом на зыхскую трассу, а также по второстепенной дороге проспекта Гейдара Алиева через поселок Бакиханов.
Граждане смогут въехать в центр столицы, проехав по улицам Микаила Мушфига, Абдуллы Шаига, Мирзаги Алиева и Шамси Бадалбейли.
Водителей просят принять во внимание ограничения, которые будут применяться к движению транспортных средств в указанных направлениях в период мониторинга", - говорится в информации дорожной полиции.скачать dle 11.3