Meksikada şəhər meri evində bıçaqlanaraq öldürüldü
Meksikanın Kandelaria-Loksiça şəhərinin meri Roman Ruis Boxorkes evinin qarşısında bıçaqlanaraq öldürülüb. O, xəstəxanaya aparılarkən yolda dünyasını dəyişib.
Bu barədə ren.tv məlumat yayıb.
O, son on gün ərzində Meksikanın cənubunda qətlə yetirilmiş ikinci bələdiyyə başçısı olub. Oktyabrın 6-da Çilpansinqo şəhərinin müxalifətçi meri Alexandro Arkos başı kəsilərək öldürülmüşdü. Cinayətkarlar hələ də tapılmayıblar.
Oaxaka ştatının qubernatoru Salomon Xara sosial şəbəkələrdə ikinci bələdiyyə başçısının ölümünü təsdiqləsə də, məsələ ilə bağlı əlavə təfərrüatı açıqlamayıb.скачать dle 11.3

В Мексике убили уже второго мэра за этот месяц
Мэра мексиканского города Канделария-Локсича зарезали в собственном доме. Он скончался по дороге в больницу.
Об этом сообщает ren.tv
По словам местных жителей, Роман Руис Бохоркес честно выполнял свои обязанности и старался сделать город лучше.
Событие стало вторым убийством мэра на юге Мексики менее чем за десять дней: 6 октября обезглавили оппозиционного мэра Александро Аркоса из Чилпансинго. Преступников все еще не нашли.
Губернатор штата Оахаки Саломон Хара подтвердил информацию о смерти второго главы муниципалитета в своих социальных сетях, но не предоставил дополнительных деталей о деле.скачать dle 11.3