Ağdamın üç kəndində tikinti işləri tamamlanmaq üzrədir
Bu ilin sonuna qədər Ağdam rayonunun Xıdırlı, Kəngərli və Sarıcalı kəndlərində tikinti işləri tamamlanacaq.
Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidməti İcraçı direktorun müavini Səbuhi Abdullayev Xəzər İnşaat Həftəsi çərçivəsində keçirilən panel müzakirələrində bildirib.
"Bu kəndlərə köç bu ilin sonuna və yaxud gələn ilin əvvəlinə planlaşdırılır", - deyə o qeyd edib.
Bundan başqa, S.Abdullayev deyib ki, ağdamlıların sevimli ünvanı olan “Çay evi” olduğu kimi bərpa olunacaq və istifadəyə veriləcək: "Hazırda xarici və yerli şirkətlər bu istiqamətdə çalışır. "Çay evi”nin dizayn və layihələndirmə işləri davam edir”.скачать dle 11.3

В трех селах Агдамского района завершаются строительные работы
До конца этого года будут завершены строительные работы в селах Хыдырлы, Кенгерли и Сарыджалы Агдамского района.
Об этом сказал заместитель исполнительного директора Службы восстановления, строительства и управления в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах Сабухи Абдуллаев на панельных дискуссиях в рамках Каспийской строительной недели.
"Переселение в эти села запланировано в конце этого - начале следующего года", - отметил он.
С.Абдуллаев также сообщил, что любимое место агдамцев - Чайный дом будет восстановлен и сдан в эксплуатацию: "В настоящее время зарубежные и местные компании работают в этом направлении. Продолжаются работы по дизайну и проектированию Чайного дома".скачать dle 11.3