Ərdoğan: Başda Azərbaycan olmaqla, zəlzələdən sonra Türkiyəyə yardım göstərən ölkələri unutmadıq
Başda can Azərbaycan olmaqla, 6 fevral zəlzələsindən sonra Türkiyəyə yardım göstərən qardaş ölkələri unutmadıq və unutmayacağıq.
Report xəbər verir ki, bunu Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Nazirlər Kabinetinin iclasından sonra mətbuata bəyanatında bildirib.
Onun sözlərinə görə, Türk Dövlətləri Təşkilatı çərçivəsində münasibətlər daha da dərinləşir.
"Biz də lazım olduğu təqdirdə qardaşlarımızdan köməyi əsirgəməyəcəyik, qarşlılıq gözləmədən bütün imkanlarımızı səfərbər edəcəyik, yanlarında olacağıq.
Dildə, fikirdə, işdə birlik deyən mərhum Qaspıralı İsmail bəyin xəyalını gerçəkləşdirmək üçün birlikdə çalışacağıq", - Ərdoğan deyib.скачать dle 11.3

Эрдоган: Мы не забудем братские страны, оказавшие нам помощь после землетрясения 6 февраля
Мы не забыли и не забудем братские страны, которые оказали помощь Турции после землетрясения 6 февраля, в первую очередь Азербайджан.
Как передает report, об этом заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в своем обращении к прессе после заседания Кабинета министров.
По его словам, отношения в рамках Организации тюркских государств становятся все глубже.
"Мы в свою очередь не пожалеем сил для оказания помощи нашим братьям, если это потребуется, мобилизуем все наши возможности без ожидания взаимности и будем рядом с ними. Мы будем работать сообща, чтобы воплотить в жизнь мечту покойного Исмаила Гаспринского, который говорил о единстве языка, мысли и дела", - сказал Эрдоган.скачать dle 11.3