Yeni yaradılan "Xankəndi" klubunu türkiyəli baş məşqçi çalışdıracaq
AFFA Region Liqasında çıxış edəcək "Xankəndi" klubunun yeni baş məşqçisi türkiyəli mütəxəssis İbrahim Uzunca olacaq.
Bu barədə "Report"a yeni yaradılan komandanın icraçı direktoru Vasif İsmayılov məlumat verib.
O, "Xankəndi"nin 2024/2025 mövsümünə ciddi hazırlaşdığını bildirib:
"Yeni baş məşqçi ilə bir çox məsələlərdə razılıq əldə etmişik. Xırda detallar həllini tapdıqdan sonra onun keçidi rəsmiləşəcək. İbrahim Uzunca ilə daha əvvəl "Füzuli" komandasında bərabər çalışmışıq. Azərbaycan minifutbol yığmasının heyətində çıxış edən oyunçuları heyətimizə cəlb etmişik. Bundan başqa, "Qəbələ" akademiyasının yetirməsi olan Kamil Nəzərli də artıq bizimlə olacaq. Hədəfimiz mövsümü qalib kimi başa vurmaq və II Liqada çıxış etməkdir".
Qeyd edək ki, AFFA Region Liqasının 2024/2025 mövsümünün oktyabr ayı ərzində başlaması nəzərdə tutulub.скачать dle 11.3

Новым главным тренером клуба "Ханкенди" станет турецкий специалист
Новым главным тренером клуба "Ханкенди", который будет выступать в Региональной лиге АФФА, назначен турецкий специалист Ибрагим Узунджа.
Как сообщает Report, об этом сообщил исполнительный директор недавно созданной команды Васиф Исмайылов.
Он отметил, что "Ханкенди" серьезно готовится к сезону 2024/2025: "Мы достигли согласия с новым главным тренером по многим вопросам. После их окончательного урегулирования его переход будет оформлен официально. Ранее мы работали вместе с Ибрагимом Узунджа в команде "Физули". Также мы привлекли игроков, выступающих за сборную Азербайджана по мини-футболу, и воспитанника академии "Габалы" Камиля Назарли. Наша цель - завершить турнир на первом месте и выступать во II Лиге".