Bulvarda gəmi gəzintisinə START VERİLƏCƏK - Qiymətlər DƏYİŞƏCƏK?
Bir neçə ildir dəniz səviyyəsinin aşağı enməsi səbəbindən bulvarda gəmi gəzintisinin fəaliyyəti müvəqqəti dayandırılıb.
Son günlər yerli media və sosial şəbəkələrdə Bakı bulvarında "Mirvari" gəmisinin yenidən görünməsinə dair fotolar yer alıb.
Gəminin yenidən görünməsi vətəndaşların həmin gəmidən nə zaman istifadə edəcəkləri sualını yaradıb.
Həmçinin gəmi gəzintisi üçün qiymətlərin müəyyən olunub-olunmaması da yaranan suallardandır.
Məsələ ilə bağlı Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin Mətbuat Xidmətinin rəhbəri Əfsanə Mehdiyeva Bizim.media-ya deyib ki, gəmi gəzintisi üçün son hazırlıq işləri görülür:
"Xəzər dənizinin səviyyəsinin enməsi 2022-ci ildən bulvarda gəmi gəzintisinin müvəqqəti dayandırılmasına səbəb olmuşdu. Cari ildə gəmilərin yenidən fəaliyyətə başlaması istiqamətində işlərə başlanıldı. Dənizin müəyyən hissələrində dərinliyinin ölçülməsi işləri aparıldı və buna uyğun olaraq yeni, təhlükəsiz marşrut xətləri müəyyənləşdirildi.
Eyni zamanda "Mirvari" gəmisinin təhlükəsiz və rahat hərəkəti üçün təmir və renovasiya işləri aparıldı. Bir neçə gündür gəmi Dəniz Vağzalı qarşısındakı körpüyə yan alıb və gəmi gəzintisi üçün son hazırlıq işləri görülür. Hazırlıq işləri yekunlaşdıqdan sonra qiymətlər və güzəştlər barədə məlumat veriləcək".скачать dle 11.3

Морские прогулки на бульваре возвращаются: изменятся ли цены?
В последние дни в местных СМИ и социальных сетях появились кадры, на которых вновь можно увидеть легендарный круизный лайнер Mirvari ("Жемчуг") на бакинском бульваре.
Повторное появление корабля вызвало у граждан вопрос о том, когда они смогут воспользоваться этим судном.
Также они хотят знать, установлены ли цены на морские прогулки.
В связи с этим руководитель пресс-службы Управления Приморского бульвара Афсана Мехдиева сообщила Bizim.Мedia, что ведутся последние приготовления.
"Снижение уровня Каспийского моря привело к приостановке морских прогулок на бульваре с 2022 года. В этом году начались работы по возобновлению деятельности кораблей. Были проведены измерения глубины в определенных частях моря и в соответствии с этим определены новые маршруты.
В то же время были проведены ремонтные и реновационные работы для безопасного и комфортного движения лайнера Mirvari. Уже несколько дней корабль пришвартован к пирсу напротив Морского вокзала, и ведутся последние приготовления. После завершения подготовительных работ будет предоставлена информация о ценах и льготах", - сказала она.скачать dle 11.3