Qazaxıstan Ermənistan və Azərbaycanın sülh prosesində atdığı addımları alqışlayır
"Qazaxıstan Ermənistan və Azərbaycanın sülh müqaviləsinin bağlanmasına yönəlmiş addımlarını alqışlayır".
TASS-a istinadən xəbər verir ki, bunu MDB Dövlət Başçıları Şurasının iclasında Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev bəyan edib.
"Qazaxıstan Azərbaycan və Ermənistanın sülh müqaviləsinin bağlanmasına yönəlmiş qarşılıqlı addımlarını alqışlayır, həmçinin Mərkəzi Asiya regionunda dövlətlərarası sərhədlərin müəyyən hissələrinin hüquqi qeydiyyatının başa çatdırılmasında əhəmiyyətli irəliləyişləri məmnunluqla qeyd edir", - deyə Kasım-Jomart Tokayev bildirib.скачать dle 11.3

Токаев приветствовал шаги Азербайджана и Армении по мирному процессу
Казахстан приветствует взаимные шаги Азербайджана и Армении, которые ведут к подписанию мирного договора между этими государствами.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом заявил президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев на саммите лидеров СНГ в узком формате в Москве.
"Казахстан приветствует взаимные шаги Азербайджана и Армении, нацеленные на заключение мирного договора. Мы также с удовлетворением отмечаем существенный прогресс в завершении юридического оформления отдельных участков межгосударственных границ в регионе Центральной Азии", - привели в пресс-службе Токаева слова главы государства.скачать dle 11.3