Putin, Əliyev və Paşinyan görüşündə Zəngəzur dəhlizi mövzusu müzakirə edilib?
"Rusiya Prezidenti Vladimir Putinin Azərbaycan və Ermənistandan olan həmkarları İlham Əliyev və Nikol Paşinyanla danışıqları zamanı Zəngəzur dəhlizi mövzusuna, yəqin ki, toxunulub".
-ın TASS-a istinadən xəbərinə görə, bu sözləri Rusiya dövlət başçısının mətbuat katibi Dmitri Peskov deyib.
Peskov Rusiya liderinin Azərbaycan və Ermənistandan olan həmkarları ilə görüşlərində Zəngəzur dəhlizi mövzusunun müzakirə olunub-olunmadığına dair sualı cavablayıb.
"Putin onların hər biri ilə ayrı-ayrılıqda üz-üzə danışıb. Üstəlik, prezident yarım saat oturub, ona görə də, mütləq ki, fikir mübadiləsi aparılıb. Həmçinin Zəngəzur dəhlizi mövzusuna da toxunulub", - deyə Peskov bildirib.скачать dle 11.3

Владимир Путин мог обсудить с Ильхамом Алиевым и Николом Пашиняном тему Зангезурского коридора
Тема Зангезурского коридора наверняка затрагивалась в ходе переговоров президента РФ Владимира Путина со своим коллегой из Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом заявил пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков.
"Путин же по отдельности переговорил с глазу на глаз с каждым из них. Причем президент, наверное, по полчаса просидел, поэтому там наверняка был обмен мнениями. Ну и тема Зангезурского коридора тоже затрагивалась", - сказал Песков журналистам во вторник.
Так он ответил на вопрос, обсуждалась ли тема Зангезурского коридора в ходе встреч российского лидера со своими коллегами из Азербайджана и Армении.скачать dle 11.3