Hansı universitetlərdə vahid tələbə kartı tətbiq ediləcək? (SİYAHI)
"Vahid tələbə kartı oktyabrın 15-dən etibarən Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti, Bakı Mühəndislik Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Türkiyə-Azərbaycan Universiteti, Fransa-Azərbaycan Universiteti (UFAZ), Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti, Bakı Slavyan Universiteti, Azərbaycan Dillər Universiteti tələbələrinə veriləcək", - deyə fonddan bildirilib.
Qeyd edək ki, iyunun 27-də Davamlı İnkişaf Mərkəzində Təhsilin İnkişafı Fondunun təşkilatçılığı ilə "VISA" beynəlxalq ödəmə texnologiyaları şirkəti tərəfindən ali təhsil müəssisələrinin rəhbər heyəti üçün universitetlərdə vahid tələbə kartının yaradılması layihəsinin təqdimatı keçirilib.
Yeni yaradılan tələbə kartları təhsilalanların dərsdənkənar fəaliyyətləri zamanı faydalana biləcəyi xüsusi imtiyazlara sahib olacaq.скачать dle 11.3

В каких университетах Азербайджана будет применяться единая студенческая карта? (СПИСОК)
"Азербайджанский государственный педагогический университет, Азербайджанский технический университет, Бакинский инженерный университет, Сумгайытский государственный университет, Азербайджанский государственный университет нефти и промышленности, Турецко-Азербайджанский университет, Французского-Азербайджанский университет (UFAZ), Азербайджанский университет архитектуры и строительства, Бакинский государственный университет, Бакинский славянский университет, Азербайджанский университет языков".
Отметим, что 27 июня в Центре устойчивого развития Фондом развития образования была организована презентация проекта создания единой студенческой карты в университетах международной компанией платежных технологий VISA для руководства высших учебных заведений.
Новые студенческие карты будут иметь особые привилегии, которыми учащиеся смогут воспользоваться во время внеучебной деятельности.скачать dle 11.3