Azərbaycanlı deputatlar Qazaxıstanda referendumu müşahidə edəcəklər
Milli Məclisin deputatları - Əmək və sosial siyasət komitəsinin sədri Musa Quliyev, Aydın Mirzəzadə, Anar Məmmədov, Elman Nəsirov, Azər Badamov və Müşfiq Məmmədli Qazaxıstanın Astana şəhərində səfərdədirlər.
Bu barədə "Report"a Milli Məclisin Mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən məlumat verilib.
Belə ki, Musa Quliyev, Aydın Mirzəzadə, Anar Məmmədov Milli Məclisin xətti ilə, Elman Nəsirov, Azər Badamov və Müşfiq Məmmədli isə Türk Dövlətləri Təşkilatının müşahidə missiyasının tərkibində Qazaxıstanda oktyabrın 6-na təyin olunmuş referendumu müşahidə edəcəklər.
Deputatlar Qazaxıstanda Atom Elektrik Stansiyasının tikintisi ilə bağlı keçiriləcək referenduma hazırlığın səviyyəsi ilə maraqlanacaqlar, yaradılmış şəraitlə yaxından tanış olacaqlar, səsvermə günü vətəndaşların fəallığını və səslərin sayılması prosesini izləyəcəklər.скачать dle 11.3

Азербайджанские депутаты будут наблюдать за референдумом в Казахстане
Депутаты Милли Меджлиса - председатель комитета по труду и социальной политике Муса Гулиев, Айдын Мирзазаде, Анар Мамедов, Эльман Насиров, Азер Бадамов и Мушфиг Мамедли находятся с визитом в городе Астане, Казахстан.
Об этом сообщили Report в отделе прессы и связей с общественностью Милли Меджлиса.
Муса Гулиев, Айдын Мирзазаде, Анар Мамедов будут наблюдать за референдумом, назначенным на 6 октября в Казахстане, по линии Милли Меджлиса, а Эльман Насиров, Азер Бадамов и Мушфиг Мамедли - в составе наблюдательной миссии Организации тюркских государств.
Депутаты ознакомятся с уровнем подготовки к референдуму о строительстве АЭС в Казахстане, а в день голосования будут следить за активностью граждан и процессом подсчета голосов.скачать dle 11.3