Prezident: "Azad edilmiş torpaqlarda aparılan işlər miqyasına görə xüsusi xarakter daşıyır"
AZƏRTAC xəbər verir ki, bunu Prezident İlham Əliyev oktyabrın 4-də Cəbrayıl sakinləri ilə görüşdə deyib.
"Heç bir başqa yerdə işğaldan, müharibələrdən əziyyət çəkmiş ölkələr bu sürətlə və bu keyfiyyətlə bərpa işlərini bu günə qədər aparmayıblar", - deyən dövlətimizin başçısı vurğulayıb ki, çünki bu işlər genişmiqyaslı və çox dəqiq planlar əsasında görülür.
Cəbrayıl şəhərinin Horovlu kəndində görülən işlərə toxunan Prezident İlham Əliyev deyib:
"Bildiyiniz kimi, Horovlu da Cəbrayıl şəhəri kimi, eyni gündə azad edilib və bir neçə aydan sonra, yəqin ki, gələn ilin birinci yarısında Horovluya da vətəndaşlar qayıdacaqlar".скачать dle 11.3

Президент: Работы, проводимые на освобожденных землях, по своему масштабу носят особый характер
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Азербайджана Ильхам Алиев 4 октября на встрече с жителями Джебраила.
"Нигде до сегодняшнего дня ни одна страна, пострадавшая от оккупации и войн, не проводила восстановительные работы такими темпами и с таким качеством", - сказал глава государства. По его словам, это связано с тем, что эти работы проводятся на основе широкомасштабных и очень точных планов.
Коснувшись работ, проводимых в селе Хоровлу Джебраильского района, Президент Ильхам Алиев сказал: "Как вы знаете, Хоровлу также был освобожден в один день с городом Джебраил. Через несколько месяцев, наверное, в первой половине следующего года, граждане вернутся и в Хоровлу".скачать dle 11.3