Dövlət Xidmətinin 259 əməkdaşı məsuliyyətə cəlb edilib
Ötən il və bu ilin 9 ayı ərzində Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin 259 əməkdaşı məsuliyyətə cəlb edilib.
Bu barədə Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətindən məlumat verilib.
Belə ki, qanunvericiliyin tələblərini pozmuş vəzifəli şəxslər barəsində xidməti yoxlamalar aparılaraq ötən il 78, 2024-cü ilin 9 ayı ərzində isə 181 əməkdaş barəsində ciddi intizam tənbehi və təşkilati-ştat tədbirləri görülüb.
2023-cü ildə 15 fakt üzrə 22, cari ilin müvafiq dövründə isə 36 fakt üzrə 70 nəfər barəsində toplanmış materiallar prosessual qərar qəbul edilməsi üçün Baş Prokurorluğuna göndərilib.скачать dle 11.3

259 сотрудников госслужбы привлечены к ответственности
За 2023 год и 9 месяцев с начала текущего года к ответственности были привлечены 259 сотрудников Государственной службы по мобилизации и призыву на военную службу.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на вышеупомянутую структуру, в отношении должностных лиц, нарушивших требования законодательства, были проведены служебные проверки.
В результате в прошлом году 78, а за 9 месяцев 2024 года 181 сотрудник подвергнут серьезным дисциплинарным взысканиям и организационно-штатным мерам.
В 2023 году в Генеральную прокуратуру для принятия процессуального решения были направлены материалы, собранные в отношении 22 человек по 15 фактам, а за соответствующий период этого года - 70 человек по 36 фактам.скачать dle 11.3