Xaçmazda şagird müəllimləri tərəfindən döyülüb? - Rəsmi AÇIQLAMA
Xaçmaz şəhər C.Cabbarlı adına 6 nömrəli tam orta məktəbdə təhsil alan şagirdin müəllimləri tərəfindən döyüldüyü deyilir.
Bu barədə "Qafqazinfo"ya müraciət daxil olub. İddiada qeyd edilib ki, Fiziki tərbiyə müəllimi Azər Bəşirov və Gənclərin çağırışaqədərki hərbi hazırlığı müəllimi Həsənbala Xasməmmədov dərsi buraxaraq şahmat oynayıblar. Nəticədə şagirdlər nəzarətsiz qaldıqları üçün sinif otağında səs-küy salıblar. İddiaya əsasən, həmin müəllimlər sinfə gələrək 11-ci sinif şagirdi B.Ü.-nü ölümcül halda döyüblər.
Məsələ ilə bağlı Xaçmaz şəhər Təhsil İdarəsindən belə cavab verilib: "26.09.2024-cü il Xaçmaz şəhər C.Cabbarlı adına 6 nömrəli tam orta məktəbin səhər növbəsinin I saatında, təqribən 08:30-08:45 arasında məktəbin 11-ci sinif şagirdi B.Ü. Gənclərin çağırışaqədərki hərbi hazırlığı dərsindən məktəbin yeməkxanasına gedərkən məktəbin həyətində fiziki tərbiyə dərsində olan 9-cu sinif şagirdi J.A.-ya topu zərblə atıb və top qızın qarın nahiyəsinə möhkəm dəyib. Nəticədə fiziki tərbiyə müəllimi Azər Musayib oğlu Bəşirov 11-ci sinif şagirdini tənbeh edib.
Qeyd edirik ki, J.A. 3 ay bundan əvvəl qarın nahiyəsindən əməliyyat olunub və müəllimin digər şagirdə sərt reaksiyası da bu səbəbdən olub. Nəticədə məktəb rəhbərliyi şagirdləri və müəllimi dəvət edərək onların izahatını alıb və barışıq edib".
Açıqlamada qeyd edilib ki, müəllim polis şöbəsinə də dəvət edilib:
"Hadisədən bir saat sonra Xaçmaz Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən məktəbin fiziki tərbiyə müəllimi Azər Musayib oğlu Bəşirov polis şöbəsinə çağırılıb və orada ona şagirdi döydüyü üçün dəvət olunduğu qeyd edilib. Lakin Xaçmaz Rayon Polis Şöbəsi döyülmə hadisəsinin olduğunu təsdiq etməyib. Hazırda valideynlərin heç bir şikayəti yoxdur və şikayətçi olmadıqlarını yazılı bildiriblər".скачать dle 11.3

В Хачмазе учителя избили школьника?
В сообщении отмечается, что преподаватель физкультуры Азер Баширов и учитель допризывной военной подготовки Хасанбала Хасмамедов пропустили урок, играя в шахматы. В результате школьники, оставшись без присмотра, шумели в классе. Утверждается, что вышеупомянутые преподаватели, вернувшись, избили ученика 11 класса Б.У.
В связи с этим редакция Qafqazinfo обратилась в Губа-Хачмазское региональное управление образования. В структуре ответили следующее:
"26 сентября примерно между 08:30-08:45, ученик 11 класса школы №6 Б.У., идя с урока допризывной военной подготовки в столовую, сильно ударил мячом в живот ученицу 9 класса Дж.А., которая была на уроке физкультуры во дворе. В результате учитель физкультуры Азер Баширов сделал выговор ученику 11 класса".
Отмечается, что Дж.А. три месяца назад перенесла операцию на животе, чем и объясняется резкая реакция преподавателя. Руководство школы вызвало учеников и педагога, получило их объяснения и примирило их.
Учитель был также вызван в полицейский участок. Однако Хачмазский районный отдел полиции не подтвердил факт избиения. В настоящее время у родителей нет никаких жалоб, о чем они сообщили в письменной форме.