Bərdədə keçmiş məhkum tutuldu: Qaçaqmalçılıq yolu ilə ölkəyə marixuana gətiribmiş - VİDEO
Bərdə Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən əməliyyat tədbiri nəticəsində narkotik vasitələrin alqı-satqısını təşkil etməkdə şübhəli bilinən əvvəllər məhkum olunmuş Məmmədəli Məmmədov saxlanılıb.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin Bərdə regional qrupundan bildirilib.
Bildirilib ki, ondan 5 kiloqrama yaxın narkotik vasitə marixuana aşkarlanıb. M.Məmmədov ifadəsində marixuananı İrandan qaçaqmalçılıq yolu ilə ölkə ərazisinə keçirdiyini və satışını təşkil etmək üçün yaşadığı Bərdə rayonuna gətirdiyini bildirib.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, saxlanılan şəxs barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib. Araşdırmalar davam etdirilir.скачать dle 11.3

В Бардинском районе бывшего заключенного задержали с контрабандной марихуаной - ВИДЕО
В результате операции, проведенной сотрудниками Бардинского районного отдела полиции, задержан подозреваемый в организации торговли наркотиками, ранее судимый Мамедали Мамедов.
У него было обнаружено около 5 кг марихуаны. На допросе М.Мамедов заявил, что он контрабандой провез наркотик из Ирана на территорию страны и доставил в Бардинский район, где проживает, для организации его сбыта.
По данному факту возбуждено уголовное дело, в отношении задержанного избрана мера пресечения в виде ареста, продолжается расследование.скачать dle 11.3