ATV-dən RƏSMİ AÇIQLAMA: "Məhkəməyə müraciət edəcəyik"
"Özünü "Post TV"nin direktoru olaraq təqdim edən Samir Feyruzov adlı şəxs, özünün "Facebook" hesabında ATV ilə bağlı həqiqəti əks etdirməyən post paylaşıb".
Bu barədə ATV telekanalı açıqlama yayıb.
Bildirilib ki, bu şəxsin sözlərinə görə, bir müddət əvvəl ATV telekanalına təklif olunan seriallardan birinin qəbul edilməməsinin səbəbi həmin layihədə "trans, gey obrazının olmaması" göstərilib və həmin "obraz seriala daxil edildikdən sonra layihə ekranlaşdırılıb".
"Samir Feyruzovun, heç bir fakt ortaya qoymadan, ATV-nin imicinə xələl gətirmək istəyi, telekanalın ünvanına şər-böhtan atması yolverilməzdir.
Biz ATV telekanalı olaraq, həmin şəxsdən yazdığı postla bağlı faktları təqdim etməsini tələb edirik. Əks halda, bu yazının sifarişli yazı olması ehtimalı dəqiqləşəcək və biz ATV telekanalının imicinə xələl gətirməsi, həqiqəti əks etdirməyən məlumatları paylaşması və telekanalın ünvanına şər-böhtan atması, kanalı təhqir etməsi ilə bağlı məhkəməyə müraciət edəcəyik.
Mətbuat Şurası, Media İnkişaf Agentliyi və Audiovizual Şuradan məsələni diqqətdə saxlamağı və bu mövzunu araşdırmalarını xahiş edirik", - deyə açıqlamada qeyd olunub.скачать dle 11.3

Телеканал ATV: Мы подадим в суд
Человек по имени Самир Фейрузов, представляющий себя директором Post TV, опубликовал на своей странице в Facebook публикацию относительно ATV, не соответствующую действительности.
Об этом говорится в заявлении телеканала.
"По словам этого человека, причиной отказа от одного из сериалов, предложенных ATV некоторое время назад, было отсутствие в этом проекте образов трансгендера и гея. И после того, как подобные персонажи были включены в сериал, проект был экранизирован.
Недопустимо, что С.Фейрузов, не предоставляя никаких фактов, пытается нанести ущерб имиджу ATV и клевещет на телеканал.
Требуем от этого человека предоставить факты, касающиеся его поста. В противном случае подтвердится, что эта публикация является заказной, и мы обратимся в суд в связи с нанесением ущерба имиджу ATV, распространением недостоверной информации, клеветой и оскорблением канала.
Просим Совет прессы, Агентство развития медиа и Аудиовизуальный совет держать этот вопрос под контролем и провести расследование", - отмечается в сообщении.скачать dle 11.3