Kredit ödəyəndə diqqət edin: "MilliÖn" faiz tutur
İctimai fəal Haldun Novruzzadə "MilliÖn", "E-manat" terminalları ilə bağlı müzakirələrə səbəb olan paylaşım edib.
Globalinfo.az xəbər verir ki, H.Novruzzadə kredit ödəyən zaman əlavə komissiya haqqı tutulduğunu bildirib.
"Deməli, "MilliÖn", "E-manat" kimi aparatlar sentyabr ayından ödədiyiniz kreditlərdən bir faiz xidmət haqqı tutur. Məsələn, 2000 manat kredit ödəyirsinizsə, 20 manatını "MilliÖn" avtomatik çıxır. Bunu da qəbzdə göstərmir deyə sizin xəbəriniz olmur. Buna görə də əskik pul ödədiyiniz üçün adınız gecikməyə düşür", - deyə fəal bildirib.
"MilliÖn" Xidmət Mərkəzindən saytımıza verilən məlumata görə, həmin komissiyanı banklar tutur:
"Hər bir komissiya bank tərəfindən təyin olunur. Ödəniş zamanı məbləği daxil etməmişdən öncə monitorun üzərində komissiyanın çıxılacağı barədə məlumat yazılır. Ola bilər ki, müştəri buna diqqət yetirmədən ödəniş edir. Ümumiyyətlə, "MilliÖn" tərəfindən komissiya tətbiq edilmir".скачать dle 11.3

Почему при погашении кредита через терминалы MilliÖn и E-manat списывается процент?
Общественный активист Халдун Новруз-заде поделился интересным фактом о популярных платежных терминалах MilliÖn и E-manat.
Как передает globalinfo.az, оказывается, при оплате кредитов через эти устройства взимается дополнительная комиссия, о которой многие пользователи даже не подозревают.
По словам активиста, с этого месяца при погашении кредита через терминалы MilliÖn и E-manat автоматически списывается дополнительный процент.
"Например, если вы платите кредит в размере 2 000 манатов, автоматически вычитаются 20 манатов. Но вы об этом не узнаете, потому что в чеке это не указывается. Из-за этого банки могут ошибочно зачислять клиентов в список должников, ведь фактически вносится не вся сумма платежа", - написал активист.
В сервисном центре MilliÖN заявили, что эту комиссию взимают сами банки, а терминалы лишь предупреждают о ней на мониторе перед подтверждением оплаты. Однако многие клиенты, не обращая внимания на эту информацию, производят платеж.скачать dle 11.3