Baş nazirdən COP29-da ezamiyyə xərcləri ilə bağlı QƏRAR
Təşkilat Komitəsinin üzvlərinin COP29 tədbirləri çərçivəsində ezamiyyə xərclərinin nə qədər olacağı müəyyənləşib.
Qərara əsasən, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasının (COP29), Kioto Protokolunun Tərəflər Görüşünün 19-cu sessiyasının və Paris Sazişinin Tərəflər Görüşünün 6-cı sessiyasının Bakı şəhərində keçirilməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2024-cü il 13 yanvar tarixli 4264 nömrəli Sərəncamı ilə yaradılmış Təşkilat Komitəsinin üzvləri, habelə həmin sessiyaların müəyyən edilmiş Prezidenti tərəfindən hazırlıq işlərinin aparılması üçün formalaşdırılmış məsul nümayəndələrdən ibarət heyətin üzvləri COP29 tədbirləri çərçivəsində 2024-2025-ci illər ərzində Nyu-York, Vaşinqton, Cenevrə, Davos, Rio-de-Janeyro, Əbu-Dabi, Sidney, Tokio, London, Madrid, Paris, Roma, Vyana, Sinqapur, Nukualofa şəhərlərinə ezam olunarkən onların ezamiyyə xərclərinin bir günlük normasına həmin şəhərlər üzrə müəyyən edilmiş ezamiyyə xərclərinin bir günlük normasının 50 faizi məbləğində əlavə ödənilir".

Принято постановление в связи с командировочными для лиц, участвующих в мероприятиях в рамках COP29
Правительство Азербайджана утвердило размеры командировочных для лиц, участвующих в мероприятиях за рубежом в связи с 29-й сессией Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
Премьер-министр Али Асадов подписал постановление о внесении изменений в постановление Кабинета министров №14 от 25 января 2008 года "О нормах командировочных расходов".
В документе отмечается, что в связи с проведением в городе Баку COP29, 19-й сессии Совещания сторон Киотского протокола и 6-й сессии Совещания сторон Парижского соглашения, членам Организационного комитета, созданного распоряжением Президента Азербайджана №4264 от 13 января 2024 года, а также членам делегации ответственных представителей при деловых поездках в 2024-2025 годах в города Нью-Йорк, Вашингтон, Женева, Давос, Рио-де-Жанейро, Абу-Даби, Сидней, Токио, Лондон, Мадрид, Париж, Рим, Вена, Сингапур, Нукуалофа в рамках мероприятий COP29 выплачивается дополнительно 50% от суточной нормы командировочных расходов, установленной для этих городов.скачать dle 11.3