Əvvəl bıçaqladı, sonra maşınla üzərindən keçdi - Şamaxıdakı dəhşətli qətlin TƏFƏRRÜATI (YENİLƏNİB)
Sentyabrın 13-də saat 06 radələrində Şamaxı rayonu ərazisində 1 nəfərin ölməsi, 1 nəfərin isə xəsarət alması barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Bu barədə Şamaxı Rayon Prokurorluğundan bildirilib.
Araşdırma zamanı 1995-ci il təvəllüdlü Elbrus Şeydayevin Şamaxı-Pirqulu yolunun Əngəxaran kəndi ərazisindən keçən hissəsində yolun kənarında qayınatası 1979-cu il təvəllüdlü Əlağa Hüseynov və qayınanası 1985-ci il təvəllüdlü Püstə Hüseynovaya kəsici-deşici alətlə müxtəlif xəsarətlər yetirdikdən sonra özünə məxsus avtomobillə Əlağa Hüseynovun üzərindən keçməsi nəticəsində sonuncunun hadisə yerində ölməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Püstə Hüseynova xəstəxanaya yerləşdirilib, hazırda müalicəsi davam etdirilir.
Faktla bağlı Şamaxı Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) və 29, 120.2.7-ci (iki şəxsi qəsdən öldürməyə cəhd) maddələri ilə cinayət işi başlanıb.
Elbrus Şeydayev iş üzrə şübhəli şəxs qismində tutulub.
Sentyabrın 13-də saat 06 radələrində Şamaxı rayonunda 1985-ci il təvəllüdlü Püstə Hüseynovaya və 45 yaşlı Əliağa Hüseynova kəsici alətlə xəsarət yetirilməsi, Ə.Hüseynovun isə aldığı xəsarətlərdən ölməsi barədə polisə məlumat daxil olub.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan bildirilib ki, cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən ölən şəxsin kürəkəni Elbrus Şeydayev saxlanılıb.

Подробности страшного убийства в Шамахы: ударил ножом, а затем совершил наезд на своего тестя (ОБНОВЛЕНО)
13.09.2024 12:20 1 839
13 сентября около 06:00 утра в прокуратуру Шамахинского района поступило сообщение о том, что в результате жестокого нападения один человек был убит, а еще один получил серьезные травмы. Трагедия произошла на обочине дороги Шамахы-Пиргулу, проходящей по территории села Ангяхаран.
Как сообщили в надзорном органе, следствием было установлено, что Эльбрус Шейдаев (1995 г.р.) нанес колюще-режущие ранения своему тестю Алаге Гусейнову (1979 г.р.) и теще Пусте Гусейновой (1985 г.р.). Затем он совершил наезд на своего тестя на автомобиле, в результате чего мужчина скончался на месте от полученных травм.
П.Гусейнова была госпитализирована.
По данному факту в прокуратуре Шамахинского района возбуждено уголовное дело по статьям 120.1 (умышленное убийство) и 29, 120.2.7 (покушение на умышленное убийство двух или более лиц) Уголовного кодекса.
Э.Шейдаев был задержан в качестве подозреваемого.
13 сентября около 06:00 в полицию Шамахинского района поступила информация, что Пуста Гусейнова (1985 г.р.), и 45-летний Алиага Гусейнов получили ножевые ранения, последний от полученных ран скончался.
Как сообщили в шекинской региональной группе пресс-службы МВД, по подозрению в совершении преступного деяния был задержан зять погибшего Эльбрус Шейдаев.