Bakıda anadan olan Beqlov Sankt-Peterburq qubernatoru seçkisində öndədir
Sankt-Peterburqun hazırkı qubernatoru, Bakıda anadan olmuş Aleksandr Beqlov Rusiya şəhərinin başçısı seçkisində inamlı şəkildə liderlik edir.
Rusiyanın Sankt-Peterburq şəhərinin hazırkı qubernatoru Aleksandr Beqlov protokolların 70.57 faizinin işlənməsinin nəticələrinə əsasən, şəhər başçısının seçkisində səslərin 59.88 faizini toplayıb.
Liberal Demokrat Partiyasından namizədliyi irəli sürülmüş Maksim Yakovlev 19.05%, Pavel Braqin (yaşıllar) 11.1%, Sergey Malinkoviç (Rusiya kommunistləri) 7.75% səs toplayıb.
Sankt-Peterburq qubernatoru seçkisində səsvermə 6-8 sentyabr tarixlərində keçirilib. Şəhər başçısının seçkisi ilə yanaşı, şəhərdə, həmçinin Qanunverici Məclisin 18 saylı birmandatlı seçki dairəsi üzrə əlavə deputat seçkisi və 110 bələdiyyə şurasının deputatlarının seçkisi də baş tutub.скачать dle 11.3

Уроженец Баку побеждает на выборах губернатора Санкт-Петербурга
Александр Беглов, выдвинутый партией "Единая Россия", демонстрирует стабильно высокий результат на протяжении всего подсчета голосов. Ранее, после обработки 50.8% протоколов, он набирал 60.25% голосов.
Среди других кандидатов на пост губернатора Санкт-Петербурга Максим Яковлев от Либерально-демократической партии России набирает 19.05%, Павел Брагин от партии "Зеленые" - 11.1%, а Сергей Малинкович от "Коммунистов России" - 7.75%.
Голосование на выборах губернатора Санкт-Петербурга проходило с 6 по 8 сентября. Помимо выборов главы города, в городе также прошли дополнительные выборы депутата Законодательного собрания по одномандатному избирательному округу №18 и выборы депутатов 110 муниципальных советов.