02.09.2024 15:51 1 749
Aparıcı İlkin Həsəni sosial şəbəkə hesabında aktyor Əlvan Fərmanoğlunun səhhətində problem yaranması ilə bağlı paylaşım edib.
O, bildirib ki, həkim səhlənkarlığı ucbatından aktyorun ayağı amputasiya edilib:
"Dəyərli aktyorumuz Əlvan Fərmanoğlunun son halı. "Məlhəm" klinikasının bəzi "həkim"lərinin səhlənkarlığına görə sağ ayağı amputasiya olunub. Bu kişini bu vəziyyətə salan hər kəs qanun qarşısında cavab verəcək".
Məsələ ilə bağlı "Məlhəm" klinikasından Bakupost.az-a bildirilib ki, yayılan məlumatlar həqiqəti əks etdirmir:
"Aktyor Əlvan Fərmanoğlu bizim klinikada pasiyent olub. Dəfələrlə müayinə olunub, müalicəsi həyata keçirilib. Onun keçirdiyi əməliyyat "Məlhəm" klinikasında olunmayıb".скачать dle 11.3

Актеру ампутировали ногу: клиника ответила на обвинения - ВИДЕО
Ведущий Илькин Гасани рассказал на своей странице в соцсети о проблемах со здоровьем актера Эльвана Фарманоглу.
По его словам, по халатности врачей актеру ампутировали ногу.
"Вот нынешнее состояние нашего уважаемого актера Эльвана Фарманоглу. По халатности некоторых "врачей" клиники Məlhəm ему ампутировали правую ногу. Каждый, из-за которого он оказался в таком положении, ответит перед законом", - сказал Гасани.
По этому поводу в клинике bakupost.az заявили, что распространившаяся информация не соответствует действительности.
"Актер Эльван Фарманоглу был пациентом нашей клиники. Его неоднократно обследовали и лечили. В Məlhəm ему не делали операцию", - отметили в медучреждении.скачать dle 11.3