Bakıda sükan arxasına keçən azyaşlı və avtomobilin sahibi barəsində tədbir görüldü - VİDEO
Sosial şəbəkə səhifələrində VAZ-21214 markalı avtomobilin azyaşlı tərəfindən idarə olunmasını əks etdirən videogörüntü yayımlanıb.
Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsindən verilən məlumata görə, videogörüntü ilə əlaqədar aparılan araşdırma nəticəsində hadisənin paytaxtın Binəqədi rayonunda qeydə alındığı və VAZ-21214 markalı, 77-HC-505 dövlət qeydiyyat nişanlı nəqliyyat vasitəsini M.Əhmədovun idarə etdiyi müəyyən edilib.
Mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq nəqliyyat vasitəsinin sahibi T.Əhmədov və M.Əhmədov barəsində inzibati tənbeh tədbiri görülüb.скачать dle 11.3

В Баку наказаны несовершеннолетний водитель и владелец автомобиля - ВИДЕО
В социальных сетях распространилось видео, на котором несовершеннолетний управляет автомобилем марки ВАЗ-21214.
Как сообщили в Управлении Государственной дорожной полиции города Баку, в результате расследования было установлено, что инцидент произошел в Бинагадинском районе. Автомобилем ВАЗ-21214 с государственным регистрационным номером 77-HC-505 управлял М.Ахмедов.
В соответствии с действующим законодательством в отношении владельца транспортного средства Т.Ахмедова и несовершеннолетнего водителя были назначены административные наказания.скачать dle 11.3