Azərbaycan və Ermənistan arasında vacib sənəd imzalandı
Azərbaycan Respublikası ilə Ermənistan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası üzrə Dövlət Komissiyası və Ermənistan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası və sərhəd təhlükəsizliyi məsələləri üzrə Komissiyanın 2024-cü il aprelin 19-da imzalanmış 8-ci görüşünün Protokoluna uyğun olaraq, Komissiyaların birgə fəaliyyəti haqqında Əsasnamənin razılaşdırılması ilə bağlı işlər yekunlaşıb.
Bununla bağlı Azərbaycan ilə Ermənistan arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası üzrə Dövlət Komissiyası məlumat yayıb.
Komissiyaların birgə fəaliyyəti haqqında Əsasnamə müvafiq qaydada 2024-cü il avqustun 30-da imzalanıb. Hazırda Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikası dövlətdaxili prosedurların keçirilməsinə başlayıblar.скачать dle 11.3

Азербайджан и Армения подписали важный документ
В соответствии с подписанным 19 апреля 2024 года протоколом 8-й встречи Государственной комиссии по делимитации госграницы между Азербайджанской Республикой (АР) и Республикой Армения (РА) и Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между РА и АР, комиссии завершили работу по согласованию положения о совместной деятельности.
Информацию об этом распространила Государственная комиссия по делимитации государственной границы между Азербайджаном и Арменией.
30 августа 2024 года положение о совместной деятельности комиссий соответствующим образом было подписано. В настоящее время АР и РА приступили к проведению внутригосударственных процедур.