Daşkəsəndə qayınanasını balta ilə öldürən gəlinin meyiti tapılıb - FOTO
Daşkəsəndə qayınanasına balta ilə xəsarət yetirib hadisə yerindən qaçan gəlinin (Səidə Həsənova) meyiti tapılıb.
Apa-nın yerli bürosuna Xoşbulaq kənd sakini Qüdrət Göyüyev bildirib ki, meyit hadisənin baş verdiyi evin qonşuluğunda olan həyətdə aşkarlanıb.
"Cəsədin tapıldığı məhlənin otunu biçdirirdim. Gördüm ki, zibil kimi bir şey var. Yaxınlaşdım, gördüm ki, meyit var. Bir qadın meyiti idi. Sol əli başının üstünə qoyulmuşdu. Elə də dünyasını dəyişmişdi. Mən də dərhal polisə xəbər verdim. Çox keçmədi gəlib apardılar. Polislər dedilər ki, Səidə Həsənovadır".
Qüdrət Göyüyev qeyd edib ki, bir neçə dəfə həmin məhlədə olub. Amma orada ot qalın olduğuna görə meyitin olması hiss edilməyib. Apa-nın əməkdaşları gəlini tərəfindən balta ilə xəsarət yetiriləndən sonra xəstəxanda olan Tahirə Qurbanovanın Xoşbulaq kəndindəki evində olublar.
Mərhumun qızı Şəlalə Qurbanova bildirib ki, meyitin tapıldığı sıx otluq olub. Həmin əraziyə heç bir iz düşmədiyi üçün inanmayıblar ki, orada meyit aşkarlana .
"Evimin yaxınlığında durmuşdum gördüm ki, çoxlu polis maşını keçdi. Mən də narahat oldum. Düşüb ora getdim dedilər ki, Səidə Həsənovanın meyiti aşkarlanıb. Mən də baxdım gördüm ki, tövlənin arxasında otluq ərazidə meyit var. Səidə otluğu neçə keçibsə ora iz düşməyib.", - deyə o bildirib.
Şəlalə Qurbanova bildirib ki, anasının qatilinin meyiti hadisədən 1 ay bir gün sonra qonşu tərəfindən aşkarlanıb.
Qeyd edək ki, hadisə iyul ayının 27-də Daşkəsən rayonunun Xoşbulaq kəndində baş verib. Belə ki, Cəlilabad rayon sakini Səidə Həsənova mübahisə zamanı qaynanası Tahirə Qurbanovaya balta ilə ağır xəsarətlər yetirib. Ağır xəsarət alan qadın hadisəsən bir neçə gün sonra Bakıda yerləşən xəstəxanaların birində ölüb.

В Дашкесане найден труп женщины, зарубившей тещу топором-ФОТО
В Дашкесане обнаружен труп женщины (Саиды Гасановой), которая скрылась с места происшествия, ранив топором свекровь.
Как сообщил местному бюро апа житель села Хошбулаг Гудрат Гоюйев, труп был обнаружен в соседнем дворе.
«Я косил траву во дворе, где было найдено тело. Я заметил, что-то вроде мусора. Я подошел, и понял, что это труп. Это был труп женщины. Ее левая рука была приложена к голове. В таком положении она умерла. Я немедленно сообщил об этом в полицию. Вскоре они приехали и забрали тело. Полицейские сказали, что это Саида Гасанова». Гудрат Гоюев отметил, что несколько раз бывал в этом дворе. Но труп не был замечен из-за густой травы.
Сотрудники апа побывали в доме Таиры Гурбановой в селе Хошбулаг, которая скончалась в больнице после получения ранения топором от своей невестки. Дочь покойной Шалала Гурбанова рассказала, что тело было найдено в густой траве. Они не могли допустить, что там мог быть труп.
«Я стояла возле своего дома и увидела, что мимо проезжает много полицейских машин. Я тоже заволновалась. Я спустилась туда, сказали, что обнаружен труп Саиды Гасановой. Я также посмотрела и увидела, что за сараем в траве лежит труп. Как она прошла туда, не оставив следов в траве»,- рассказала она.
Шалала Гурбанова сообщила, что тело было обнаружено через месяц после инцидента.
Отметим, что инцидент произошел 27 июля в селе Хошбулаг Дашкесанского района.
Так, жительница Джалилабадского района Саида Гасанова во время ссоры нанесла тяжелые травмы своей свекрови Таире Гурбановой топором. Женщина с тяжелыми травмами скончалась через несколько дней в одной из больниц Баку.