"Telegram"la bağlı yeni təfərrüat ortaya çıxdı: Mesencerə göndərilən çağırışlar və orderlər…
Səlahiyyətlilər tərəfindən "Telegram"a göndərilən çağırışlar və orderlər mesencerin istifadə edilməyən elektron poçt ünvanında baxılmamış qalırmış.
Bu barədə "The Wall Street Journal" (WSJ) platformanın yaradıcısı Pavel Durova yaxın mənbəyə istinadən məlumat verib.
Mənbə təsdiqləyib ki, "Telegram" bir neçə il ərzində hakimiyyət orqanlarının sorğularına praktiki olaraq məhəl qoymayıb.
Xatırladaq ki, Fransa hakimiyyəti platformanın təsisçisi Pavel Durovu "Telegram"ın fəaliyyətinə dair məsələlərlə bağlı istintaqla əməkdaşlıq etməməkdə ittiham edib. Paris prokuroru Lor Bekkuonun qeyd etdiyi kimi, mesencer, ümumiyyətlə, məhkəmə sorğularına reaksiya verməyib.
Pavel Durova qarşı uşaq pornoqrafiyasının yayılması və narkotik maddələrin satışında iştirak, həmçinin mütəşəkkil dəstənin tərkibində dələduzluq maddələri üzrə ittiham irəli sürülüb.
Ona Fransanı tərk etmək qadağa edilib, 5 milyon avro məbləğində girov ödəməsi və həftədə iki dəfə polis idarəsinə gəlməsi tələb olunub.

СМИ: Судебные повестки годами копились на заброшенной почте Telegram
Судебные повестки и ордера, направляемые властями в Telegram, оставались нерассмотренными на заброшенной электронной почте мессенджера.
Об этом сообщает The Wall Street Journal (WSJ) со ссылкой на источник, близкий к основателю платформы Павлу Дурову.
Источник подтвердил, что Telegram в течение нескольких лет практически игнорировал запросы властей.
Французские власти обвинили основателя платформы Павла Дурова в отказе сотрудничать со следствием по вопросам, связанным с деятельностью Telegram. Как отметил прокурор Парижа Лор Беккуо, мессенджер абсолютно не реагировал на судебные запросы.
Павлу Дурову были выдвинуты обвинения в соучастии в распространении детской порнографии и сбыте наркотических веществ, а также мошенничестве в составе организованной группы.
Ему запретили покидать Францию, обязали внести залог в размере 5 млн евро и два раза в неделю приходить в участок.скачать dle 11.3