Bakıda mühafizəçini öldürməkdə təqsirləndirilən direktor müavininin istintaqı başa çatıb
Bakının Xətai rayonunda 55 saylı orta məktəbin mühafizəçisi Natiq Mehdini öldürməkdə təqsirləndirilən həmin məktəbin direktor müavini Elsevər İslamovun məhkəməsi başlayır.
İstintaqı tamamlanan cinayət işi baxılması üçün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə göndərilib. İş hakim Elmin Rüstəmovun icraatına verilib.
Qeyd edək ki, hadisə bu ilin may ayında olub. Rəsmi məlumata görə, Natiq Mehdi qeyd olunan tarixdə saat 23 radələrində iş yoldaşı 1966-cı il təvəllüdlü İslamov Elsevər Eldar oğlu tərəfindən paytaxtın Xətai rayonu ərazisində şəxsi münasibətlər zəminində aralarında yaranmış mübahisə zamanı qəsdən öldürülməsində və Xəzər rayonu ərazisində basdırılmasında şübhəli bilinib.
O, Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə ittiham olunur.скачать dle 11.3

Обвиняемый в убийстве охранника замдиректора школы предстанет перед судом
Заместитель директора средней школы №55 в Хатаинском районе Баку Эльсевар Исламов предстанет перед судом по обвинению в убийстве охранника Натига Мехди.
Дело направлено в Бакинский суд по тяжким преступлениям и передано в судопроизводство судье Эльмину Рустамову.
Напомним, что инцидент произошел в мае этого года. Согласно официальной информации, Эльсевар Исламов, 1966 года рождения, преднамеренно убил Натига Мехди на почве личного конфликта и захоронил его тело на территории Хазарского района. Ему предъявлено обвинение по статье 120.2.4 Уголовного кодекса (умышленное убийство с особой жестокостью).