Durovun həbsindən sonra "Toncoin" kəskin ucuzlaşıb
Ödənişləri "Telegram"da həyata keçirilən "Toncoin" kriptovalyutası mesencerin təsisçisi Pavel Durovun Fransada saxlanılmasından sonra 19%-dən çox ucuzlaşıb.
Bunu "Binance" platformasının məlumatları sübut edir.
Avqustun 24-də Bakı vaxtı ilə saat 00:20-yə kimi olan məlumata görə, Durov saxlanılmazdan əvvəl "TON" məzənnəsi 6 dollar olub. Avqustun 26-da Bakı vaxtı ilə saat 16:04-ə olan məlumata görə isə, kriptovalyuta 5 dollar olub. Beləliklə, Durovun həbsindən sonra kriptovalyuta 20% ucuzlaşıb.
Qeyd edək ki, "The Open Network" (TON) ilk olaraq 2018-ci ildə "Telegram" mesencerinin qurucuları olan Durov qardaşları tərəfindən hazırlanmış üçüncü nəsil "Proof-of-Stake" blokçeynidir. Daha sonra o layihəni dəstəkləyən və inkişaf etdirən "TON" açıq icmasına verilib.скачать dle 11.3

Toncoin резко подешевел после задержания Дурова
Криптовалюта Toncoin, выплаты в которой проходят в Telegram, подешевела с момента задержания во Франции сооснователя мессенджера Павла Дурова более чем на 19%.
По данным на 00:20 по бакинскому времени 24 августа, до момента задержания Дурова, курс TON составлял 6.797 доллара.
По данным на 16:04 по Баку 26 августа, криптовалюта находилась на отметке 5.47 доллара. Таким образом, с момента задержания Дурова криптовалюта подешевела на 19.52%.
The Open Network (TON) - это блокчейн третьего поколения Proof-of-Stake, изначально разработанный в 2018 году братьями Дуровыми, основателями мессенджера Telegram. Позже он был передан открытому сообществу TON, которое с тех пор поддерживает и развивает проект.скачать dle 11.3