Füzulidə sursat partlayışı olub, xəsarət alan var
xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi, Baş Prokurorluğu və Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) birgə məlumatında deyilir.
Füzuli rayon kənd sakini, tikinti işlərinə cəlb edilmiş 1978-ci il təvəllüdlü Aslanov Racu Murad oğlu mina və digər partlayıcı sursatlardan təmizlənməmiş ərazidə baş verən sursat partlayışı nəticəsində müxtəlif bədən xəsarətləri alıb. Həyatı təhlükəsi yoxdur.
Faktla bağlı Füzuli rayon prokurorluğunda araşdırma aparılır.
"ANAMA, AR DİN və Baş Prokurorluq bir daha vətəndaşları təhlükəsizlik qaydalarına riayət etməyə, mina təhlükəsi işarələrinin göstəricilərinə diqqətlə yanaşmağa və bələd olmadıqları ərazilərə daxil olmamağa çağırır!", - məlumatda bildirilir.скачать dle 11.3

В Физули произошел взрыв боеприпаса, есть пострадавший
Как передает report, об этом говорится в совместном сообщении МВД, Генпрокуратуры и Агентства Азербайджана по разминированию (ANAMA).
Согласно информации, в результате взрыва боеприпаса на территории, не очищенной от мин и других взрывных устройств, различные травмы получил привлеченный к строительным работам местный житель Раджу Мурад оглу Асланов, 1978 года рождения. Его жизни ничего не угрожает.
По факту в Физулинской районной прокуратуре проводится расследование.
"ANAMA, МВД и Генеральная прокуратура вновь призывают граждан соблюдать правила безопасности, обращать внимание на указатели минной опасности и не заходить на незнакомые территории", - говорится в сообщении.