Bakı və Salyanda 41 kq narkotik dövriyyədən çıxarıldı - VİDEO
Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) Baş Narkotiklərlə Mübarizə İdarəsinin əməkdaşları narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı mübarizə tədbirlərini fasiləsiz davam etdirirlər.
DİN-ə istinadən xəbər verir ki, Bakı şəhəri və Salyan rayonunda keçirilən növbəti əməliyyatlar zamanı əvvəllər də narkotiklərlə bağlı cinayətlərə görə məhkum olunmuş 1998-ci il təvəllüdlü Elgün Məmmədov və 2002-ci il təvəllüdlü Rəşad Süleymanov saxlanılıblar. Onlardan ümumilikdə 41 kiloqram tərkibi psixotrop maddələrlə zənginləşdirilmiş marixuana, heroin və psixotrop maddə metamfetamin aşkarlanıb.
E.Məmmədov və R.Süleymanov şəxsiyyəti istintaqla araşdırılan İran vətəndaşları vasitəsilə əvvəlcədən müəyyənləşdirilmiş yerlərdən narkotik vasitələri götürərək maddi qazanc müqabilində ayrı-ayrı ünvanlara çatdırılmasını planlaşdırıblar.
Faktlarla bağlı cinayət işləri başlanılıb, saxlanılan şəxslər barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

В Баку и Салянском районе из оборота изъят 41 кг наркотиков - ВИДЕО
Сотрудники Главного управления по борьбе с наркотиками Министерства внутренних дел (МВД) Азербайджана продолжают непрерывно проводить мероприятия по борьбе с незаконным оборотом наркотиков.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на МВД, в ходе очередных операций, проведенных в городе Баку и Сальянском районе, были задержаны ранее судимые за преступления, связанные с наркотиками, Эльгюн Мамедов (1998 г.р.) и Рашад Сулейманов (2002 г.р.). У них был обнаружен в общей сложности 41 кг марихуаны, героина и метамфетамина.
Э.Мамедов и Р.Сулейманов планировали забрать наркотические средства из заранее определенных мест через граждан Ирана, личности которых устанавливаются следствием, и доставить их по отдельным адресам за материальное вознаграждение.
По данным фактам возбуждены уголовные дела, в отношении задержанных лиц решением суда избрана мера пресечения в виде ареста.скачать dle 11.3