Fransanın "Lion" klubu futbolçuların əksəriyyətini satışa çıxarıb
Fransanın "Lyon" klubu feyr-pley ilə bağlı problemlərə görə futbolçuların əksəriyyətini transferə çıxarıb.
Bu barədə “L Equipe” qəzeti xəbər verib.
Maliyyə monitorinqinə cavabdeh olan təşkilat "Lion"un transferlərdən 100 milyon avro qazanacağına qərar verib.
Maliyyə feyr pley qaydasının pozulacağı təqdirdə klub cərimə, balların çıxarılması, yeni gələnlərin qeydiyyata alınmasına qadağa və ya beynəlxalq turnirlərdən kənarlaşdırıla bilər. "Lion" ötən mövsüm Fransa çempionatında 6-cı yeri tutub. Cari çempionatın ilk turunda komanda "Renn"ə 0:3 hesabı ilə məğlub olub. "Lion" yeddi dəfə Fransa çempionu olub, beş dəfə ölkə Kubokunu qazanıb.скачать dle 11.3

Французский "Лион" выставил на продажу большинство футболистов
Ответственная за финансовый мониторинг организация постановила, что "Лион" должен заработать на трансферах 100 млн евро.
В случае нарушения правила финансового фейр-плей клубу может грозить штраф, снятие очков, запрет на регистрацию новичков или исключение из международных турниров.
В прошлом сезоне чемпионата Франции "Лион" занял шестое место. В первом туре нынешнего чемпионата команда проиграла "Ренну" со счетом 0:3. "Лион" является семикратным чемпионом Франции, пять раз команда выигрывала кубок страны.