"Abzas Media" işi üzrə həbs olunanlara əlavə İTTİHAMLAR
Saytın direktoru Ülvi Həsənli, baş redaktoru Sevinc Vaqifqızı, direktor müavini Məhəmməd Kekalov, jurnalistlər - Hafis Babalı, Nərgiz Absalamova, Elnarə Qasımova və iqtisadçı Fərid Mehralızadə Cinayət Məcəlləsinin 7 maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
Bunlar CM-nin 206.4 (qaçaqmalçılıq-mütəşəkkil dəstə tərəfindən törədildikdə), 192.3.2 (qanunsuz sahibkarlıq-mütəşəkkil dəstə tərəfindən törədildikdə), 193-1.3.1, 193-1.3.2 (cinayət yolu ilə əldə edilmiş xeyli miqdarda pul vəsaitlərini leqallaşdırma-mütəşəkkil dəstə halında birləşməklə törədildikdə) 213.2.1 (vergidən yayınma-mütəşəkkil dəstə tərəfindən törədildikdə), 320.1, 320.2 (sənəd saxtalaşdırma və saxta sənədlərdən istifadə etmə) maddələrindən ibarətdir. Bu maddələrin sanksiyasında 12 ilə kimi həbs cəzası nəzərdə tutulur.
Cavad Cavadov həm müdafiə etdiyi Fərid Mehralızadənin, həm də digər təqsirləndirilənlərin ittihamları qəbul etmədiklərini bildirib.
Artıq cinayət işləri üzrə ibtidai istintaq tamamlanmaq üzrədir. Yaxın vaxtlarda məhkəmə başlayacağı gözlənilir.скачать dle 11.3

Обвиняемым по делу Abzas Media предъявлены дополнительные обвинения
Директору сайта Ульви Гасанли, главному редактору Севиндж Вагифгызы, заместителю директора Мухаммеду Кекалову, журналистам Хафису Бабалы, Наргиз Абсаламовой, Эльнаре Гасымовой и экономисту Ф.Мехрализаде предъявлены обвинения по семи статьям Уголовного кодекса Азербайджанской Республики (УК АР).
Это - 206.4 (контрабанда, совершенная организованной группой), 192.3.2 (незаконное предпринимательство, совершенное с получением особо крупного дохода), 193-1.3.1, 193-1.3.2 (легализация имущества, добытого преступным путем, совершенная организованной группой либо преступной организацией; совершенная в крупном размере), 213.2.1 (уклонение от уплаты налогов, совершенное организованной группой), 320.1, 320.2 (подделка, незаконное изготовление или сбыт официальных документов; использование заведомо поддельных документов) УК АР. Санкции по этим статьям предусматривают лишение свободы на срок до 12 лет.
Дж.Джавадов заявил, что обвиняемые не признают предъявленных им обвинений.
Предварительное следствие по уголовным делам уже близится к завершению. Ожидается, что в ближайшее время начнется судебный процесс.