Superkubok ərəfəsində haker hücumu: "Real Madrid"- "Atalanta" futbolçularının məlumatları sızdırıldı
14.08.2024 20:56 1 662
Superkubok ərəfəsində haker hücumu:
Dağıstanlı hakerlər avqustun 14-də baş tutacaq Superkubok matçından əvvəl İspaniyanın "Real Madrid" və İtaliyanın "Atalanta" klublarının oyunçularına aid məlumat bazasını şəbəkəyə sızdırıblar.
Məlumata görə, komandanın futbolçuları və məşqçiləri ilə bağlı aşağıdakı məlumatlar açıqlanıb: pasport nömrələri, telefon nömrələri və ünvanlar.
Qarşılaşmanın keçiriləcəyi Polşanın "Legiya" stadionunun heyətinə aid məlumatlar da açıqlanıb.
Bütün akkreditə olunmuş jurnalistlərin, VİP sektorda xidmət göstərən ofisiant və barmenlərin, eləcə də təmizlik işçilərinin məlumatları da dərc edilib. Hadisəyə səbəb olaraq Avropa Futbol Assosiasiyaları İttifaqının saytındakı nasazlıq göstərilir. Təşkilat sonradan təhlükəsizlik sistemindəki boşluqları aradan qaldırıb, lakin məlumatlar artıq ictimaiyyətə açıqlanıb.
Xatırladaq ki, "Real Madrid" - "Atalanta" matçı Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da başlayacaq. Superkubok uğrunda görüşdə Çempionlar Liqasının və Avropa Liqasının qalibləri qarşılaşacaqlar.

Дагестанские хакеры слили в сеть данные игроков "Реала" и "Аталанты"
Дагестанские хакеры слили в сеть базу данных игроков испанского "Реала" и итальянской "Аталанты" перед матчем за Суперкубок, который состоится 14 августа.
По информации источника, обнародованными оказались следующие данные футболистов и тренеров команд: паспорта, телефонные номера, адреса. Кроме того, были опубликованы данные сотрудников стадиона польской "Легии", где пройдет встреча, а также информация на всех аккредитованных журналистов, официантов и барменов с VIP-трибун, уборщиц и др.
Причиной произошедшего называется сбой в работе сайта Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА). Организация уже исправила ошибки в системе защиты, однако данные уже были обнародованы.
Напомним, что матч между "Реалом" и "Аталантой" начнется в 23:00 по бакинскому времени. В поединке за Суперкубок встречаются победители Лиги чемпионов ("Реал" в финале обыграл дортмундскую "Боруссию") и Лиги Европы ("Аталанта" переиграла в финальном поединке немецкий "Байер").скачать dle 11.3