Avtoxuliqanlıq edib polisin əmrinə tabe olmayan şəxs saxlanılıb - VİDEO
Sosial şəbəkələrdə Dövlət Yol Polisi (DYP) əməkdaşlarına tabesizlik göstərən sürücünün görüntüləri yayılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən yayılan görüntülərə aydınlıq gətirilib.
Bildirilib ki, avqustun 7-də saat 17:30-da paytaxt ərazisində yol hərəkəti qaydalarını pozaraq təhlükəli manevrlər etməklə insanların həyat və sağlamlığına real təhlükə yaratdığına görə VAZ-2107 avtomobilinin sürücüsünə DYP əməkdaşları tərəfindən "Saxla" işarəsi verilib. Lakin avtomobilin sürücüsü buna məhəl qoymayaraq əhalinin dincliyini nümayişkaranə şəkildə pozaraq cəmiyyətə açıqca hörmətsizlik ifadə edən avtoxuliqanlıq hərəkətlərini davam etdirib.
Görülən tədbirlərlə sürücü - 1995-ci il təvəllüdlü Elşən Teyfur oğlu Abdullayev Nəsimi rayonu ərazisində saxlanılıb. O, saxlanılarkən polis əməkdaşlarının qanuni tələblərinə tabe olmayaraq müqavimət göstərib.

В Баку задержан автохулиган, не подчинившийся требованиям полиции - ВИДЕО
В социальных сетях распространились кадры, на которых водитель демонстрирует неповиновение сотрудникам Государственной дорожной полиции (ГДП).
Пресс-служба Министерства внутренних дел прояснила ситуацию в связи с видеозаписью.
"В 17:30 7 августа на территории Баку сотрудники ГДП подали знак остановиться водителю автомобиля ВАЗ-2107 за нарушение правил дорожного движения, совершение опасных маневров, создающих реальную угрозу жизни и здоровью людей. Однако гражданин проигнорировал это и продолжил демонстративно нарушать общественный порядок, совершая автохулиганство.
В результате принятых мер водитель Эльшан Абдуллаев (1995 г.р.) был задержан на территории Насиминского района столицы. При задержании он оказал сопротивление, не подчинившись законным требованиям сотрудников полиции.
Собранные в отношении Э.Абдуллаева материалы направлены в суд на рассмотрение", - говорится в информации.скачать dle 11.3