Yeniyetmənin katerin altında qalması ilə bağlı YENİ DETALLAR
"Qafqazinfo"nun məlumatına görə, hadisənin yeniyetmənin təhlükəsizlik qaydalarına əməl etməməsi səbəbindən baş verdiyi məlum olub. Belə ki, N.Kazımlı təhlükəsizlik səddini keçib və su anbarındakı şardan öndə üzüb. Bu zaman yaxınlaşan kateri görən yeniyetmə suyun altına dalaraq xəsarət almaqdan yayınmaq istəsə də, başından ağır zədə alıb. Son anda katerin altında adam qaldığını görən şəxs nəqliyyat vasitəsini saxlayaraq ona kömək edib və sahilə çıxarıb.
Mingəçevir Şəhər Mərkəzi Xəstəxanasından bildirilib ki, 16 yaşlı oğlan ağır vəziyyətdə xəstəxanaya qəbul edilib. Baş nahiyəsindən xəsarətlər alan Nəsibin həyatına təhlükənin olmadığı qeyd edilib.
Qeyd edək ki, N.Kazımlı xəstəxanaya alın sümüyünün qəlpəli sınığı, subaraxnoidal qanaxma, burun sümüyünün sınığı, alın-təpə nahiyəsinin kəsilmiş-cırılmış yarası, sol bud nahiyəsinin orta hissəsinin kəsilmiş yarası diaqnozları ilə daxil olub və reanimasiyaya yerləşdirilib.скачать dle 11.3

Новые подробности в связи с подростком, которого переехал катер
Вчера в Мингячевирском водохранилище 16-летний Насиб Кязымлы получил тяжелые травмы в результате несчастного случая, сообщает Qafqazinfo.
Стало известно, что трагедия случилась из-за несоблюдения подростком правил безопасности. Н.Кязымлы переплыл через защитную дамбу водохранилища и заплыл за буй.
Увидев приближающийся катер, он попытался нырнуть под воду, чтобы увернуться, но получил серьезную травму головы. Гражданин, управлявший катером, в последний момент заметил, что под судном находится человек, остановил плавсредство, оказал пострадавшему помощь и доставил его на берег.
В Центральной городской больнице сообщили, что 16-летний юноша был госпитализирован в тяжелом состоянии. Насиб получил травмы головы, но угрозы его жизни нет.
Отметим, Н.Кязымлы поступил в больницу с оскольчатым переломом лобной кости, субарахноидальным кровоизлиянием, переломом костей носа, резано-рваной раной лобно-теменной области и резаной раной средней трети левого бедра. Он был помещен в реанимацию.скачать dle 11.3