Parisdə Cənubi Sudan rəsmisinin içində minlərlə dollar olan çantası oğurlandı
Olimpiya Oyunlarının keçirildiyi Fransanın paytaxtı Parisdə naməlum şəxslər Cənubi Sudanın idman və gənclər siyasəti nazirinin müavininin içərisində 35 min dollar olan çantasını oğurlayıblar.
Bu barədə Median.Az TASS-a istinadən bildirir.
Məlumata görə, söhbət 2024-cü il Olimpiadası zamanı ölkə nümayəndə heyətinin saxlanılması üçün ayrılan vəsaitdən gedir.
İnsident bazar günü axşam saatlarında Viljuif ətrafında yerləşən hoteldə baş verib. Məmur çantasını hotelin foyesindəki stollardan birində nəzarətsiz qoyub. Həmin vaxt məkanda olan işçilər isə heç nə görmədiklərini deyiblər.
Çantada, həmçinin qızıl-zinət əşyaları, qadının sənədləri, mobil telefonu və olimpiya obyektlərinə giriş üçün müxtəlif vəsiqələr olub.
Çanta sonradan Paris yaxınlığındakı Massi kommunasında polis tərəfindən aşkar edilib, lakin içərisində pul və zinət əşyaları olmayıb.скачать dle 11.3

В Париже у замминистра спорта Южного Судана украли сумку с деньгами
Неизвестные в Париже украли сумку заместителя министра спорта и молодежной политики Южного Судана с 35 000 долларов (около 59 500 манатов - ред.).
Как передает Median.Az со ссылкой на журнал Valeurs Actuelles, речь идет о средствах на содержание делегации страны во время Олимпиады-2024.
По данным издания, инцидент произошел в гостинице в пригороде Вильжюиф в воскресенье вечером. Чиновница оставила сумку без присмотра на одном из столов в лобби отеля. Сотрудники, находившиеся в тот момент в помещении, заявили, что ничего не видели.
В сумке также были ювелирные украшения, документы пострадавшей, ее мобильный телефон и различные пропуска для доступа на олимпийские объекты.
Позднее сумка была обнаружена полицией в коммуне Масси под Парижем, однако денег и украшений в ней не оказалось.скачать dle 11.3