Hidayət Heydərov: Fransada hər kəs Azərbaycan himnini ayaq üstə dinləyəcək
Bunu “Report”un Parisə ezam olunmuş əməkdaşına açıqlamasında Fransanın paytaxtı Parisdə keçirilən Yay Olimpiya Oyunlarının qızıl medalını qazanan cüdoçu Hidayət Heydərov deyib.
Azərbaycan yığmasının lideri bu qələbə sayəsində medal kolleksiyasını tamamladığını bildirib:
“Medal kolleksiyamı tamamladım. 4 il idi ki, bu yarışa hazırlaşırdım. Bundan sonra 2028-ci ildə Los-Ancelesdə keçiriləcək olimpiadaya hazırlaşacağam. Səhifələrdə mənimlə bağlı yazılan rəyləri oxuyuram. Məni dəstəkləyən hər kəsə öz təşəkkürümü bildirirəm. Biz qalib xalqın övladlarıyıq. Fransada hər kəs Azərbaycan himnini ayaq üstə dinləyəcək”.
Qeyd edək ki, H.Heydərov finalda fransalı Con Benjamin Qabanı ipponla üstələməklə olimpiadanın qızıl medalını qazanıb.скачать dle 11.3

Хидаят Гейдаров: Все во Франции будут слушать гимн Азербайджана стоя
Как сообщает сотрудник Report из Парижа, об этом сказал азербайджанский дзюдоист, завоевавший золото на летней Олимпиаде, Хидаят Гейдаров.
Азербайджанский спортсмен добавил, что благодаря этой победе пополнил свою коллекцию медалей:
"Я пополнил свою коллекцию медалей. К этой олимпиаде я готовился 4 года. Я также буду готовиться к Олимпиаде 2028 года в Лос-Анджелесе. Я читаю отзывы, написанные обо мне в соцсетях. Благодарю всех, кто меня поддерживал. Мы дети победившей нации. Все во Франции будут слушать гимн Азербайджана стоя.
Напомним, что Хидаят Гейдаров сегодня завоевал золотую медаль летних Олимпийских игр в Париже, победив в финале француза Джона Бенджамина Габана.