QHT-lərlə bağlı yeni QƏRAR
Nazirlər Kabineti 21 oktyabr 2015-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş "Qeyri-hökumət təşkilatları, habelə xarici dövlətlərin qeyri-hökumət təşkilatlarının filial və ya nümayəndəlikləri tərəfindən xarici maliyyə mənbələri hesabına xidmətlərin göstərilməsi və ya işlərin görülməsi haqqında müqavilələrin qeydiyyata alınması Qaydası"nda dəyişiklik edib.
Qərara əsasən, bundan sonra Ədliyyə Nazirliyi QHT-lərin bağladığı müqavilənin qeydiyyata alınması üçün təşkilatın Maliyyə Nazirliyi ilə yanaşı, Ədliyyə Nazirliyinə də illik maliyyə hesabatlarını təqdim edib-etmədiyini araşdıracaq.скачать dle 11.3

Кабмин пересмотрел еще одно постановление по НПО
Кабинет министров Азербайджана внес изменения в "Порядок регистрации договоров об оказании услуг или работ неправительственными организациями (НПО), а также филиалами и представительствами зарубежных НПО за счет иностранных источников финансирования", утвержденный постановлением от 21 октября 2015 года.
Согласно документу, отныне Министерство юстиции для регистрации договора, заключенного НПО, будет выяснять, предоставила ли организация годовые финансовые отчеты не только в Министерство финансов, но и в Минюст.скачать dle 11.3