Yağan intensiv yağışlar nəticəsində bəzi çaylardan sel keçib (YENİLƏNİB)
Bildirilib ki, Şəki rayonu ərazisindən axan Şinçay, Damarçınçay və Zaqatala rayonu ərazisindən axan Talaçaydan selin keçməsi müşahidə olunub.
İyulun 27-si saat 9:00-a olan məlumatına görə, bölgələrdə qeyri-sabit hava şəraiti davam edib, bəzi yerlərdə arabir yağış yağıb, şimşək çaxıb. Ayrı-ayrı yerlərdə yağıntılar leysan xarakterli intensiv olub.
Düşən yağıntının miqdarı Tərtərdə 39 mm, Qax (Sarıbaş), Zaqatalada 35 mm, Zərdabda 31 mm, Balakəndə 15 mm, Şəmkirdə 13 mm, Qrız, Gədəbəydə 11 mm, Daşkəsən, Şahdağda 9 mm, Bərdə, Qusar, Şəkidə 7 mm, Quba, Tovuz, Mingəçevirdə 6 mm, Oğuz, Ceyrançöl, Yevlax, Qəbələ, Göygöl, Ağdam, Xaltan, Altıağac, Şabran, İsmayıllı, Ağstafa, Naftalan, Gəncə, Şəmkir, İmişli, Naxçıvanda 5 mm-dək olub.
Lerik, Daşkəsən, Gədəbəy, Göygöl, Gəncə, Şəmkir, Tovuz, Balakən, Şəki, Qusar, Qrızda duman müşahidə olub.
Havanın maksimal temperaturu Bakıda və Abşeron yarımadasında 30, Naxçıvan MR-da 36, Aran rayonlarında 32, dağlıq rayonlarda isə 19 dərəcəyədək isti olub.скачать dle 11.3

На реках в Азербайджане прошли сели (ОБНОВЛЕНО)
В Азербайджане в результате выпавших сегодня утром интенсивных дождей увеличился уровень водности в некоторых реках.
Об этом сообщили в Национальной гидрометеорологической службе.
Сообщается, что сели наблюдаются на реках Шинчай, Дамарчинчай в Шекинском районе и реки Талачай, протекающей по территории Загатальского района.
По состоянию на 9:00 27 июля на территории страны наблюдалась нестабильная погода, периодически шли дожди, грозы, временами ливни.
Об этом Oxu.Az сообщили в Национальной службе гидрометеорологии Министерства экологии и природных ресурсов Азербайджана.
Количество выпавших осадков в Тертере составило 39 мм, Гахе (Сарыбаш), Загатале - 35 мм, Зардабе - 31 мм, Балакене - 15 мм, Шамкире - 13 мм, Грызе, Гедабее - 11 мм, Дашкесане, Шахдаге - 9 мм, Барде, Гусаре, Шеки - 7 мм, Губе, Товузе, Мингячевире - 6 мм, Огузе, Джейранчоле, Евлахе, Габале, Гёйгёле, Агдаме, Халтане, Алтыагадже, Шабране, Исмайыллы, Агстафе, Нафталане, Гяндже, Шамкире, Имишли, Нахчыване - до 5 мм.
В Лерике, Дашкесане, Гедабее, Гёйгёле, Гяндже, Шамкире, Товузе, Балакене, Шеки, Гусаре, Грызе наблюдался туман.
Максимальная температура воздуха в Баку и на Абшеронском полуострове составила 30, в Нахчыванской АР - 36, низменных районах - 32, горных районах - 19 градусов тепла.скачать dle 11.3