Azərbaycanda atanın 14 yaşlı oğluna qarşı zorakılıq etməsinin TƏFƏRRÜATI (YENİLƏNİB)
Mingəçevirdə yeniyetmənin atası tərəfindən zorakılığa məruz qalması hadisəsinin təfərrüatı bəlli olub.
2010-cu il təvəllüdlü Yavər Teymur oğlu Bəşirovun qonşuluqda və küçədə olan digər şəxslərlə arasında narazılıq yaranıb.
Atası da oğlunun bu əməlinə əsəbiləşib. O, övladına bir neçə şillə vurub. Onun övladının başında əşyalar qırması faktı əsassızdır.
Qeyd olunur ki, hadisədən sonra əmisi Yavəri xəstəxanaya aparıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, valideyn polisə dəvət olunub:
"Faktla bağlı Rayon Polis Şöbəsində araşdırma aparılır. Nəticədən asılı olaraq, məsələyə hüquqi qiymət veriləcək".
Mingəçevirdə yeniyetmə övladına hirslənən ata əlinə keçən məişət əşyalarını onun başında qırıb.
"Unikal"ın məlumatına görə, hadisə Vidadi küçəsi, 3 ünvanında baş verib. 2010-cu il təvəllüdlü şəhər sakini Yavər Teymur oğlu Bəşirov döyülərək çoxsaylı xəsarətlər alıb.
Yaralı yeniyetmə xəstəxanaya çatdırılıb.
Faktla bağlı Mingəçevir Şəhər Polis Şöbəsində araşdırmalara başlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən (DİN) bildirilib ki, araşdırmanın nəticəsindən asılı olaraq əmələ hüquqi qiymət veriləcək.скачать dle 11.3

27.07.2024 13:37 1 473
Мужчина разозлился на действия сына. Он дал сыну несколько пощечин. Факт того, что отец нанес мальчику удары по голове первыми попавшимися под руку предметами домашнего обихода, необоснован.
Отмечается, что после инцидента дядя отвез Явера в больницу.
В ответ на запрос Oхu.Az в шекинской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД) заявили, что родитель был приглашен в полицию.
"По данному факту в районном отделе полиции проводится расследование. В зависимости от результата будет дана правовая оценка вопросу", - говорится в сообщении.
Житель Мингячевира избил своего несовершеннолетнего сына, нанеся ему удары по голове первыми попавшимися под руку предметами домашнего обихода.
Как передает Unikal, случай произошел по адресу: улица Видади, дом 3.
Согласно информации, в ходе происшествия Теймур Баширов (2010 г.р.) получил травмы различной степени тяжести. Пострадавший был госпитализирован.
По данному факту в Мингячевирском ГОП проводится проверка.
В пресс-службе Министерства внутренних дел сообщили, что в зависимости от результатов расследования инциденту будет дана правовая оценка.скачать dle 11.3