Külli miqdarda narkotik vasitənin məhv edilmə görüntüləri - VİDEO
İyul ayının 22-də Narkomanlığa və Narkotik Vasitələrin Qanunsuz Dövriyyəsinə Qarşı Mübarizə üzrə Dövlət Komissiyasının İşçi qrupunun və dövlət orqanlarının əməkdaşlarından ibarət komissiya üzvlərinin iştirakı ilə Dövlət Sərhəd Xidməti tərəfindən qanunsuz dövriyyədən çıxarılan narkotik vasitələrin məhv edilmə prosesi həyata keçirilib.
Bildirilib ki, tədbir zamanı müxtəlif xassəli 247 kiloqram 785,761 qram narkotik vasitə (211 kq 690,27 qram həşiş qatranı, 19 kq 934,25 qram tiryək, 11 kq 860 qram marixuana, 4 kq 301,241 qram heroin) məhv edilməsi üçün komissiya üzvlərinə təqdim edilib.скачать dle 11.3

В Азербайджане уничтожена крупная партия наркотиков - ВИДЕО
22 июля Государственной пограничной службой был осуществлен процесс уничтожения наркотических средств, изъятых из незаконного оборота. Мероприятие было реализовано при участии Рабочей группы Государственной комиссии по борьбе с наркоманией и незаконным оборотом наркотических средств и членов комиссии, состоящей из сотрудников госорганов.
В ведомстве отметили, что всего было уничтожено 247 кг 785.761 г наркотических средств (211 кг 690.27 г гашиша, 19 кг 934.25 г опиума, 11 кг 860 г марихуаны, 4 кг 301.241 г героина).