Xalası qızını yarıçılpaq fotosu ilə şantaj etdi, qohumlarına xəsarət yetirdi - MƏHKƏMƏ
Gəncə Apellyasiya Məhkəməsində hədə-qorxu ilə tələb etmədə, mənzil toxunulmazlığını pozmada və qəsdən sağlamlığa yüngül zərər vurmada təqsirləndirilən C.Həsənovun barəsindəki hökmdən verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Salman Hüseynovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
İttihama görə, C.Həsənovun xalası qızı, zərərçəkmiş M.M. (şərti) ona çoxsaylı təkid və şantajlarına görə yarıçılpaq vəziyyətdə fotosunu göndərib. Sonra təqsirləndirilən şəxs mobil telefonun yaddaşında saxladığı fotonu qıza göstərərək bu barədə yaxın qohumlarına və qəsəbə sakinlərinə xəbər verəcəyini bildirib. O, 2022-ci il noyabrın 3-də həmin yarıçılpaq fotonu nümayiş etdirib barəsində rüsvayedici məlumatlar yayacağı ilə hədələyərək xalası qızından 4000 manat pul və qızıl-zinət əşyasını hədə-qorxu ilə tələb edib.
Bundan başqa, C.Həsənov xalası qızı M.M.-in onunla yaxın münasibət qurmaq təklifindən imtina etdiyindən hiddətlənib. 26 noyabr 2022-ci il tarixdə, saat 22 radələrində xalası, zərərçəkmiş N.M.-in (şərti) yaşadığı evə hasardan aşmaqla həmin mənzilə zor tətbiq etmə hədəsi ilə qanunsuz daxil olub. O, üzərində gəzdirdiyi çapacaqla xalası və onun həyat yoldaşı T.M.-ə (şərti) xəsarət yetirib.

В Гяндже мужчина шантажировал родственницу интимными фотографиями
Как сообщает pravda.az, решение было объявлено на процессе под председательством судьи Салмана Гусейнова.
Жалоба не была удовлетворена.
Согласно обвинению, двоюродная сестра обвиняемого, пострадавшая М.M. (условно) прислала ему свою интимную фотографию из-за многочисленных настойчивых просьб и шантажа со стороны мужчины. Затем обвиняемый показал девушке фотографию, хранящуюся в памяти мобильного телефона, и заявил, что покажет ее близким родственникам и жителям поселка. 3 ноября 2022 года он показал ей изображение и, угрожая распространить о ней порочащую честь информацию, потребовал от своей жертвы 4 000 манатов и золотые украшения.
Помимо этого, Дж.Гасанов пришел в ярость в связи с тем, что девушка отказалась от близких отношений с ним. 26 ноября 2022 года он перелез через забор в дом Н.М. (условно) и незаконно вошел туда под угрозой применения насилия. Затем он нанес увечья своей тете и ее супругу Т.М.