Özünü qazi kimi təqdim edərək vətəndaşları şantaj etməkdə şübhəli bilinən şəxs saxlanılıb
Şirvan Şəhər Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlər nəticəsində vətəndaşlardan barələrində rüsvayedici məlumatlar yayacağı hədəsi ilə pul almaqda şübhəli bilinən şəhər sakini Taleh Qədirov saxlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şirvan regional qrupundan verilən məlumata görə, araşdırmalar zamanı məlum olub ki, özünü qazi kimi tanıdan T.Qədirov bir nəfər şəhər sakinindən 1000 manat alıb, bir nəfərdən isə eyni məbləğdə pul tələb edib.
Faktla bağlı Şirvan Şəhər Polis Şöbəsinin İstintaq Bölməsində cinayət işi başlanıb, araşdırmalar davam etdirilir.
T.Qədirovun əməllərindən zərərçəkən başqa vətəndaşlar varsa, bu barədə polisə məlumat verə bilərlər.

Мнимый ветеран: в Ширване задержан подозреваемый в шантаже
Сотрудники Ширванского городского отдела полиции задержали жителя города Талеха Гадирова, подозреваемого в шантаже и вымогательстве денежных средств у граждан, угрожая распространением порочащей их информации.
Как сообщили в региональной группе пресс-службы МВД, в ходе следствия установлено, что Т.Гадиров, представившись ветераном, присвоил у жителя города 1 000 манатов и потребовал такую же сумму от другого человека.
По данному факту в следственном отделении горотдела полиции возбуждено уголовное дело, ведется расследование.
Другие граждане, пострадавшие от противоправных действий Т.Гадирова, могут сообщить об этом в полицию.