Prezident İlham Əliyevdən Türkiyə millisinə dəstək paylaşımı - FOTO
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Avro-2024-ün 1/4 final mərhələsində bu gün Niderlandla qarşılaşacaq Türkiyə millisinə uğurlar arzu edib.
Bu barədə Prezident İlham Əliyevin sosial şəbəkə hesablarında paylaşım edilib.
"Almaniyada keçirilən futbol üzrə Avropa çempionatında uğurla çıxış edən qardaş Türkiyə milli komandasını 1/4 mərhələyə vəsiqə qazanaraq 8 ən güclü Avropa millisi arasında yer alması münasibətilə təbrik edirəm. Xüsusilə, 1/8 final mərhələsində 2 qol vuraraq oyunun ən yaxşı futbolçusu seçilmiş Merih Demiralı təbrik edirəm. Merihə qarşı tətbiq edilən cəza ədalətsizdir və bunu qətiyyətlə pisləyirəm. Türkiyə millisinə Niderlandla oyunda qələbə arzu edirəm!

Ильхам Алиев назвал несправедливым наказание Мериху Демиралу и пожелал сборной Турции победы - ФОТО
Президент Азербайджана Ильхам Алиев пожелал сборной Турции по футболу победы в матче с Нидерландами в 1/4 финала чемпионата Европы, который пройдет сегодня на арене "Олимпиаштадион" в Берлине.
Об этом говорится в публикации главы государства в официальном аккаунте в социальной сети X.
"Поздравляю сборную братской Турции, успешно выступающую на чемпионате Европы по футболу в Германии, с выходом в 1/4 финала и вхождением в восьмерку сильнейших европейских команд. В частности, поздравляю Мериха Демирала, который забил два гола в 1/8 финала и был признан лучшим футболистом матча. Наказание, назначенное Мериху, несправедливо, и я категорически осуждаю эту меру. Желаю сборной Турции победы в матче с Нидерландами!