Sus kəndində ilk körpə dünyaya gəlib - FOTO
Laçın rayonunun işğaldan azad edildikdən sonra yenidən salınmış Sus kəndində ilk körpə dünyaya gəlib.
Körpənin valideynləri – Anar və Lamiyə Yolçulular bu ilin may ayında doğma yurda qayıdıb və burada onlara verilən fərdi evdə daimi məskunlaşıblar.
Hər iki valideyn - Anar və Lamiyə məcburi köçkün ailənin övladlarıdır.
“Biz məcburi köçkünlüyün çətinliklərini görmüş ailələrdənik. Ancaq həmişə dövlətimizin, möhtərəm Prezident cənab İlham Əliyevin, Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın diqqət və qayğısı ilə əhatə olunmuşuq. Torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi ilə bizim də həyatımızda yeni bir dövr başlandı. Dövlətimizin başçısının tapşırığı ilə yeni salınan Sus kəndində gənc ailə kimi bizə də ev verildi. Dərin minnətdarlıq hissi, böyük arzularla qayıtmışıq doğma yurda… Əminik ki, özümüz də, oğlumuz da Susda daim xoş günlər yaşayacağıq”, – deyən Anar Yolçulu qardaşı ilə birlikdə torpaqların işğaldan azad edilməsi uğrunda döyüşlərdə, 44 günlük Vətən müharibəsində iştirak edib.

В селе Сус родился первый ребенок - ФОТО
В селе Сус Лачынского района, восстановленном после освобождения от оккупации, родился первый ребенок.
Родители малыша – Анар и Ламия Йолчулу - вернулись в родное село в мае этого года и поселились здесь в предоставленном им частном доме.
Оба родителя - и Анар и Ламия - дети из семей вынужденных переселенцев.
"Мы из тех семей, которые испытали трудности вынужденного переселения. Но мы всегда были окружены вниманием и заботой нашего государства, уважаемого президента Ильхама Алиева, первого вице-президента Мехрибан Алиевой. С освобождением наших земель от оккупации начался новый период в нашей жизни. По поручению главы государства нам, как молодой семье, предоставили дом в недавно построенном селе Сус. С глубоким чувством благодарности, с большими надеждами мы вернулись на родину и уверены, что и мы, и наш сын всегда будем жить в мире”, – сказал Анар Йолчулу, который вместе со своим братом участвовал в боях за освобождение земель от оккупации в 44-дневной Отечественной войне.