Gömrük əməkdaşları Şabranda qəzaya düşdülər: Xəsarət alanların son durumu AÇIQLANDI (Yenilənib)
Bu gün Şabran rayonu ərazisində baş verən avtomobil qəzasında yaralananlardan ikisi Bakıya göndərilib.
Bu barədə məlumat oxu.az-a Şabran rayon Mərkəzi Xəstəxanasından verilib.
Bildirilib ki, iki nəfər - Pəri Vəliyeva və Seyidağa Səmədov Bakıya, Mərkəzi Gömrük Hospitalına göndərilib.
"Mercedes-Benz" markalı avtomobilin sürücüsü vəziyyətinə uyğun olaraq həkim nəzarətində saxlanılır. Onun Bakıya təxliyəsi ilə bağlı məsələyə baxıla bilər".
Şabran rayonunda baş verən ağır yol-nəqliyyat hadisəsində bir nəfər ölüb, üç nəfər yaralanıb.
"Report"un Şimal bürosunun məlumatına görə, Bakı-Quba-Rusiya ilə dövlət sərhədi avtomobil yolunun Dəvəçi kəndindən keçən hissəsində "SHACMAN" markalı yük maşını ilə "Mercedes-Benz" markalı minik avtomobili toqquşub.
Belə ki, hadisə nəticəsində Bakı şəhər sakinləri 1989-cu il təvəllüdlü Vəliyeva Pəri, 1995-ci il təvəllüdlü Seyidağa Səmədov və 1984-cü il təvəllüdlü İlqar Abdullayev müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıblar.
Yaralılar Şabran Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına aparılıblar.
Qəza zamanı aldığı xəsarətlərdən ölən 1994-cü il təvəllüdlü Vahid Seymur oğlu Əmirlinin meyiti müayinə olunmaq üçün Səhiyyə Nazirliyinin Məhkəmə-Tibbi Ekspertiza və Patoloji Anatomiya Birliyinin yerli şöbəsinə təhvil verilib.

Пострадавших в ДТП в Шабранском районе сотрудников таможни госпитализировали в Баку (Обновлено)
Двое пострадавших в автомобильной аварии, произошедшей сегодня на территории Шабранского района, отправлены в Баку.
Об этом oxu.az сообщили в Центральной районной больнице.
Отмечается, что Пери Велиева и Сейидага Самедов эвакуированы в Центральный таможенный госпиталь.
"Водитель Mercedes-Benz находится под наблюдением врачей. Может быть рассмотрен вопрос о госпитализации в столицу", - говорится в информации.
В Шабранском районе произошло тяжелое дорожно-транспортное происшествие (ДТП), в котором погиб один, пострадали три человека.
Как сообщает Report, на участке автодороги Баку - Губа - госграница с Россией, проходящем по территории села Девечи, грузовик SHACMAN столкнулся с легковым автомобилем Mercedes-Benz.
В результате ДТП жители Баку Пери Велиева (1989 г.р.), Сейидага Самедов (1995 г.р.) и Ильгар Абдуллаев (1984 г.р.) получили травмы различной степени тяжести. Пострадавшие были госпитализированы в Шабранскую центральную районную больницу.
Тело Вахида Амирли (1994 г.р.), скончавшегося от полученных в результате аварии травм, было передано на экспертизу в местный отдел Объединения судебно-медицинской экспертизы и патологической анатомии Министерства здравоохранения.