Bakıda qıza görə gənc oğlanı qətlə yetirən şəxslə bağlı YENİ DETALLAR - VİDEO
İyunun 26-da paytaxtın Nərimanov rayonunda baş verən silahlı insidentdə qətlə yetirilən Tural Kosayevlə cinayətkar İsmayıl Allahverdiyev həmkəndli olublar.
Oxu.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hər iki şəxs Qazax rayonunun Daş Salahlı kəndindədir.
Bundan başqa, İ.Allahverdiyev müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçusudur.
İyunun 26-da paytaxtın Nərimanov rayonunda qətl hadisəsi törədərək hadisə yerindən qaçan şəxsin sosial şəbəkələrdə mülki şəxslər tərəfindən saxlanılması iddia olunan görüntülər yayılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən cavab olaraq bildirilib ki, şübhəli şəxsi tərkisilah edən mülki geyimdə olan rütbəli polis əməkdaşıdır.
Paytaxtın Nərimanov rayonunda, axşam saatlarında baş verən silahlı insidentin bəzi detalları məlum olub.
Şahidin sözlərinə görə, Tural Kosayevin yanında qız da olub:
"Turalın maşınında xanım da əyləşmişdi. Arxasında isə qara maşın saxladı. Daha sonra avtomobillərdən düşdülər. Mərhum qıza görə İsmayıl Allahverdiyevi təhqir etdi. Mübahisədən sonra o, qaçmağa başladı, İsmayıl isə belindən silahı çıxararaq Turala atəş açdı".
Qeyd edək ki, hadisəni törədən 20 yaşlı İsmayıl Allahverdiyev "Ya sən öləcəksən, ya mən", - deyərək 24 yaşlı Tural Kosayevi güllələyib.

Военнослужащий расправился с земляком - ПОДРОБНОСТИ (ВИДЕО)
Турал Косаев, убитый в результате вооруженного инцидента в Наримановском районе Баку, и подозреваемый в совершении данного преступления Исмайыл Аллахвердиев были односельчанами.
По информации, полученной oxu.az, оба молодых человека родом из села Даш Салахлы Газахского района.
Кроме того, И.Аллахвердиев является военнослужащим сверхсрочной службы.
В соцсетях были распространены кадры, на которых якобы гражданские лица задерживают сбежавшего с места преступления подозреваемого в убийстве в Наримановском районе Баку.
В пресс-службе Министерства внутренних дел Азербайджана сообщили, что человек, обезоруживший преступника, является сотрудником полиции в штатском.
Стали известны некоторые подробности вооруженного инцидента, произошедшего вечером 26 июня перед торговым центром Metro Park в Наримановском районе Баку.
По словам одного из очевидцев, Турал Косаев находился вместе с девушкой.
"Он сидел в машине вместе с девушкой. За ними остановился черный автомобиль, из которого вышли люди. Турал оскорбил Исмайыла Аллахвердиева из-за девушки. После словесной перепалки он попытался уйти, но Исмайыл вытащил оружие и выстрелил в Турала", - добавил он.