Şuşada gənclərlə bağlı beynəlxalq forum keçirilir
Şuşa şəhərində Gənclər və İdman Nazirliyi, Heydər Əliyev Fondu və ICESCO-nun birgə təşkilatçılığı ilə "By Youth For Youth" adlı beynəlxalq forum başlayıb.
"Report"un Şuşaya ezam olunmuş əməkdaşı xəbər verir ki, tədbirdə dövlət və hökumət rəsmiləri, ICESCO rəhbərliyi və katibliyi, müxtəlif ölkələrin nazirləri, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri və 55 ölkədən 160-dan çox gənc iştirak edir.
Forumun məqsədi İslam dünyası gənclərinin sülh yaratma, davamlı inkişaf, mədəniyyət, ətraf mühitlə bağlı baxış və təcrübələrini müzakirə etmək, bu sahədə onların iştirakına, innovativ həllərin müzakirəsinə və gənc liderlərin şəbəkələşməsinə imkan yaratmaqdır.
İyunun 26-da isə Bakı şəhərində tədbirin panel müzakirələri, təqdimatlar və bağlanış mərasimi baş tutacaq.скачать dle 11.3

В Шуше проходит международный форум, посвященный молодежи
В Шуше стартовал международный форум By Youth For Youth, организованный совместно Министерством молодежи и спорта, Фондом Гейдара Алиева и Исламской организацией по вопросам образования, науки и культуры (ИСЕСКО).
Как сообщает Report, в мероприятии принимают участие чиновники, руководство и секретариат ИСЕСКО, министры различных стран, представители международных организаций и более 160 молодых людей из 55 стран.
Форум призван стимулировать активное участие молодежи исламского мира в решении глобальных проблем, обсуждение инновационных подходов и создание сети молодых лидеров.
26 июня в Баку пройдут панельные дискуссии, презентации и церемония закрытия мероприятия.