Beynəlxalq forumun iştirakçılarının Ağdam səfəri başlayıb
Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin təşkilatçılığı ilə “Dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə nail olmaq üçün sağlam ətraf mühit və minasız həyat” adlı Beynəlxalq forumun iştirakçılarının Ağdama səfəri başlayıb.
APA-nın Qarabağ bürosu xəbər verir ki, forum iştirakçıları əvvəlcə Ağdam Şəhidlər Xiyabanını ziyarət ediblər. Şəhidlərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Qonaqlara Ağdam şəhidlər xiyabanı haqqında məlumat verilib.
Bildirilib ki, Xocalı soyqırımı və birinci Qarabağ müharibəsində şəhid olan hərbi və mülkü şəhidlərimiz burada dəfn olunub. Daha sonra forum iştirakçılarının minadan təmizlənmiş əraziyə baxış nəzərdə tutulur.скачать dle 11.3

Началась поездка участников международного форума в Агдам
Началась поездка в Агдам участников международного форума "Здоровая окружающая среда и жизнь без мин для достижения целей устойчивого развития", организованного Агентством государственной поддержки неправительственных организаций Азербайджана.
Как сообщает АПА, сперва участники форума посетили Аллею шехидов Агдамского района, почтили их память минутой молчания.
Гостям была предоставлена информация об Аллее шехидов Агдама. Было отмечено, что здесь похоронены военнослужащие и мирные жители, погибшие в ходе Ходжалинского геноцида и первой Карабахской войны.