Teleqramda daxili valyuta yaradılıb
Teleqram mesaj mübadiləsi sistemində minitətbiqlərdə rəqəmsal xidmətlər və malların ödənişi üçün daxili valyuta yaradılıb.
Bu barədə messencerin təsisçisi Pavel Durov özünün teleqram kanalında bildirib.
“Bu gün əlamətdar gündür, biz “Telegram Stars”ı işə salırıq – bu, minitətbiqlərdə rəqəmsal xidmətlərə görə ödəniş etmək üsuludur”, – Durov açıqlayıb.
Onun sözlərinə görə, “Telegram Stars”ın vasitəsilə elektron kitablar, kurslar, oyunlarda müxtəlif əşyalar və daha çox şey əldə etmək mümkündür. Bundan əlavə, valyuta “Fragment” platforması vasitəsilə “Toncoin”ə çevrilir.
Yeni valyutadan güzəştli şərtlərlə “Telegram”da tətbiq reklamı almaq üçün də istifadə oluna bilər.скачать dle 11.3

В Telegram появилась внутренняя валюта
В системе обмена сообщениями Telegram появилась внутренняя валюта для оплаты цифровых услуг и товаров в мини-приложениях.
Об этом сообщил основатель мессенджера Павел Дуров в своем телеграм-канале.
"Сегодня знаменательный день, мы запускаем Telegram Stars - способ оплаты цифровых услуг в мини-приложениях", - заявил Дуров.
По его словам, с помощью Telegram Stars можно приобрести электронные книги, курсы, различные предметы в играх в приложениях на Android и iOS и многое другое. Кроме того, валюта конвертируется в Toncoin через платформу Fragment.
Также новую валюту можно будет использовать для покупки рекламы приложений в Telegram на льготных условиях.скачать dle 11.3