Bakıda taksi sürücüsü 15 yaşlı sərnişini ilə cinsi əlaqədə oldu
Publika.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, Sumqayıt şəhər sakini olan 1993-cü il təvəllüdlü İsmayıl Həsənov Cinayət Məcəlləsinin 152.1-ci (16 yaşına çatmayan şəxslə cinsi əlaqədə olma) maddəsi ilə məsuliyyətə cəlb edilib.
Cinayət işinin araşdırılması zamanı məlum olub ki, İsmayıl "Bolt" sistemi üzrə taksi sürücüsüdür. O, bir müddət əvvəl Xəzər rayonu Binə qəsəbəsində taksiyə müştəri kimi əyləşmiş 15 yaşlı Mələklə (şərti adlı) tanış olub və onun mobil nömrəsini götürüb. Daha sonra qızla yazışmağa başlayan taksi sürücüsü onunla gizli görüşüb. Yeniyetmə qız valideynləri evdə olmadığı vaxt İsmayılla görüşərək intim münasibətdə olub.
Yeniyetmənin anası hadisə barədə öyrəndikdən sonra qızının adından İsmayılla yazışmağa başlayıb və onlar arasında baş vermiş hadisəni dəqiqləşdirərək polisə şikayət edib.
Xəzər Rayon Məhkəməsinin 27 may 2024-cü il tarixli hökmü ilə İsmayıl Həsənov 1 il müddətə azadlıqdan məhrumetmə cəzasına məhkum edilib. O, məhkəmə zalında həbs edilib.скачать dle 11.3

Вынесен приговор водителю такси, вступившему в половую связь с 15-летней пассажиркой
Как сообщает рublika.az, житель Сумгайыта Исмайыл Гасанов (1993 г.р.) был привлечен к ответственности по статье 152.1 (Вступление в половую связь или совершение других действий сексуального характера с лицом, не достигшим шестнадцатилетнего возраста) Уголовного кодекса АР.
Согласно информации, в ходе расследования уголовного дела выяснилось, что И.Гасанов - водитель службы такси Bolt. Некоторое время назад он познакомился с 15-летней пассажиркой по имени Мяляк (имя условное) в поселке Бина Хазарского района и взял у нее номер мобильного телефона. Затем они стали переписываться, после чего тайно встретились, когда родители девочки отсутствовали, и вступили в интимную связь.
Узнав о произошедшем, мать девочки начала переписываться с И.Гасановым от имени дочери и после выяснения всех обстоятельств подала заявление в полицию.
Решением Хазарского районного суда И.Гасанов был приговорен к одному году лишения свободы. Он был арестован в зале суда.скачать dle 11.3